asfsadf sa

Właściciel zdjęcia: Pix'N Love

Śmierć puka do Twoich drzwi!

Każdy ma już swojego ulubionego roguelike’a. Czasem będzie to Dead Cells, innym razem Isaac, w większości pewnie Hades. Jak ktoś jest ultrasem gatunku od lat, to wspomina jeszcze Enter the Gungeon i inne. Produkcji z tego gatunku wychodzi cała masa (najwięcej?), więc trudno się przebić do świadomości odbiorcy.

W marcu tego roku miałem okazję recenzować Have a Nice Death, które bardzo wysoko zawiesiło sobie poprzeczkę intrygującymi zwiastunami. Tym milej było donieść, że gra nie zawiodła oczekiwań i została bardzo ciepło przyjęta przez graczy. Wrogów sieka się przyjemnie, zachowując fajną dynamikę, a nad wszystkim wisi świetna korpo parodia. Znalazłyby się jakieś minusy, a i wypada podkreślić, że nikt tu nagle nie odnajdzie swojej miłości do tego stylu gier. Jest to przypadek, który nie stara się wymyślać koła na nowo.
4

Have a Nice Physical Edition


Nie wszyscy jednak “uznają” wydania cyfrowe. Znajdzie się cała rzesza ludzi, którzy wolą poczekać, albo dany tytuł w ogóle odpuścić. Jeśli tak było w Twoim przypadku, to Have a Nice Death już można się zainteresować. Ogarnięcie wymykającej się z rąk organizacji w wersji pudełkowej, jest możliwe od 15 grudnia 2023 roku.W podstawowym zestawie (39,90 EUR ~ 173 zł) - limitowanym do 2000 kopii - znajdziecie:
- Grę na cartridge’u
- Podwójną okładkę
- Instrukcję

I samo to, choć brzmi dość standardowo, trudno nazwać wersją “podstawową”. Sam widok podwójnej okładki kosztem białego rewersu, który tak często nawiedza kolekcjonerów, jest bardzo miłym akcentem.
sadas
Instrukcja to garść podstawowych informacji związanych z fabułą produkcji, postaciami, lokacjami oraz podstawy sterowania i opis broni. Mała rzecz, a cieszy. Wszystko w kolorze i na śliskim (dobrym jakościowo) papierze. Niezbędnik każdego pracownika Death Inc.

Zwiększając limit cenowy do (79,90 EUR ~ 346 zł) dostaniecie Edycję Kolekcjonerską - limitowana do 1500 kopii - gdzie do zestawu dołączają:
- 4 litografie
- Kartonowe pudełko
- Certyfikat potwierdzający numer wydania
- 96-stronicowe artbook z wywiadami twórców z Magic Design Studios
- Oficjalny Soundtrack

Edycja Deluxe - 500 kopii - to wydatek rzędu 149,90 EUR ~ 650 zł, gdzie do wcześniej wymienionej całości dołączy:
- Vinyl z wybranymi utworami
- Pudełko premium
- Certyfikat potwierdzający numer wydania (inny, bo tu mniejsza ilość właścicieli)

Obie te wersje będą jednak dostępne dopiero w przyszłym roku.


Pix’n Love


Sprawcami całego zamieszania są fani gier z francuskiego Pix’N Love. Firma powstała w 2007 roku, poświęcają swoją uwagę historii i kulturze gier wideo. Ich prace charakteryzowały się poważnym podejście do tematu. Pełno w nich anegdot, wywiadów i ciekawostek. Wydali oni od tego czasu ponad 100 książek, które sukcesywnie tłumaczyli na język angielski. Dziś na ich stronie wciąż znajdziecie Artbooki, ale waszą uwagę skupi pewnie dział wydań pudełkowych. 

Tam roi się od edycji limitowanych (nie tylko na Switcha), których ograniczone zasoby szybko znikają. Tym milej, że wiele z tych gier w wersji pudełkowej można dostać tylko tam, a wierzę, że trzymają one jakość widoczną przy Have a Nice Death.
Fotoram.io
Znajdziecie tam Vengeful Guardian: Moonrider, The Last Spell, czy niedawno świętujące swoją pudełkową premierę King of Fighters XIII Global Match oraz Gravity Circuit.

Warto śledzić stronę Pix’N Love, jak i ich media społecznościowe, gdzie na pewno podzielą się przyszłymi premierami dostępnymi w pre-orderze:
Facebook: https://www.facebook.com/pixnlove.games 
Instagram: @pixnlove.games

Dziękujemy firmie Pix'N Love za wyżej widoczne pudełko z grą!

Awatar

Niko WłodekKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz