c4b5a71815eb1817733a82d6228a624751f8f4a3fbc6c3a4f69f81be1e114454  1

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Zaskakujące odniesienia do filmu w grze Detective Pikachu Returns

W zeszłym tygodniu ukazała się gra Detective Pikachu Returns na konsolę Nintendo Switch, oferująca kontynuację historii znanej z wersji 3DS. Chociaż akcja gry rozgrywa się w zupełnie innym świecie niż w filmie aktorskim, to nie powstrzymało twórców przed umieszczeniem kilku zabawnych odniesień do filmu. Gracze już odkryli kilka ciekawych nawiązań w tym jedno, które ma miejsce we wczesnym etapie gry. W grze Detective Pikachu Returns okazuje się, że powstał film oparty na wcześniejszych przygodach Tima i Pikachu. Matka Tima i jego siostra wyrażają rozczarowanie, że nie znalazły się w filmie, chociaż Tim zauważa, że „filmy zazwyczaj robią swoje”. 


W filmie Pokémon: Detektyw Pikachu nigdy nie słyszymy o rodzeństwie Tima. Tymczasem śmierć jego matki jest wydarzeniem, które powoduje pierwszy konflikt między Timem a jego ojcem, Harrym. Ci dwaj bohaterowie są pominięci w filmie, ale gra Detective Pikachu Returns w subtelny sposób wprowadza odniesienie do postaci występującej tylko w filmie. Sieć informacyjna GNN odgrywa znaczącą rolę w filmie, zwłaszcza reporterka Lucy Stevens i jej partner, Psyduck. W grze Detective Pikachu Returns tytułowy detektyw i Tim spotykają Psyducka, który przypadkowo jest partnerem reporterki GNN. Odniesienie to jest bardziej subtelne niż to na początku gry, ale zamiar jest jasny. 

Właściciel strony serebii.net Joe Merrick, udostępnił screeny nawiązujące do filmu, które można obejrzeć na osadzonym tweecie poniżej. 


Detective Pikachu Returns zostało wydane zaledwie w zeszłym tygodniu, ale już pojawiły się wstępne dane dotyczące jego sprzedaży w Japonii, ale już pojawiły się wstępne dane dotyczące jego sprzedaży w Japonii. Według informacji od magazynu Famitsu, tytuł na Nintendo Switch był najlepiej sprzedającą się grą w ciągu tygodnia, rozchodząc się w liczbie 85 639 kopii. To całkiem mocny start dla tego tytułu, co może być obiecujące dla trzeciej części serii. W zeszłym miesiącu reżyser „Detective Pikachu Returns” Yasunori Yanagisawa, powiedział w rozmowie z ComicBook.com, że „istnieje chęć rozwijania historii Detektywa Pikachu. Mamy nadzieję na kontynuację.” 

Fani oryginalnej gry „Detective Pikachu” w końcu dostali szansę na doświadczenie sequela, a wydaje się, że fani filmu także mogą mieć taką możliwość. Wcześniej w tym roku Legendary Entertainment ujawniło, że kontynuacja „Pokémon: Detektyw Pikachu” jest wciąż „w fazie aktywnego rozwoju”, choć nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów. Film miał dość jednoznaczne zakończenie, co pozostawia wiele pytań dotyczących tego, jaką historię można by opowiedzieć. Istnieje możliwość, że sequel opowie zupełnie nową opowieść w świecie Pokémon, nie kontynuując przygód Tima i Pikachu. Jednak nie ma pewności co do tego, więc fani będą musieli poczekać i zobaczyć, jak się wszystko potoczy. 

Grę Detective Pikachu: Returns można zakupić w wersji cyfrowej na Nintendo Switch w Nintendo eShop w cenie 209,80 zł.

Czy już sprawdziliście „Detective Pikachu: Returns”? Co sądzicie o tych odniesieniach do filmu? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. Nasza recenzja TUTAJ.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz