maxresdefault

Właściciel zdjęcia: Top Hat Studios / ClaudiaTheDev

Wykluwaj bloby w Ova Magica na Nintendo Switch

Top Hat Studios i ClaudiaTheDev ogłosili, że Ova Magica pojawi się w tym roku na Nintendo Switch. 


Przedstawiona, jako cukierkowa gra, która „łączy w sobie to, co najlepsze w gatunku JRPG, rolnictwie i oswajaniu potworów z elementami symulacji życia, po przeprowadzce, by zająć się gospodarstwem w Clover Town, zostaniemy wprowadzeni do Blobów, które zmienią nasze życie na zawsze. 

Te „słodkie, gibkie i obłe stworzenia” wykluwają się z jaj, które po odpowiednim traktowaniu mogą stać się naszymi najlepszymi towarzyszami. Nie tylko mogą pomagać nam na farmie dzięki swoim unikalnym zdolnościom, ale także mogą walczyć w bitwach z rywalizującymi trenerami Blobów. 

W miarę budowania relacji z mieszkańcami, tajemnice Clover Town będą się przed nami odsłaniać, przyjdzie nam odkryć ukryte świątynie, lochy i portale do egzotycznych wymiarów – każdy z nich zawiera dziwne przedmioty i bezcenne artefakty, które stanową klucz do miasta oraz przyszłości bohatera. 

Kluczowe cechy gry nakreślone przez wydawcę poniżej: 

  • Bloby: Bloby wykluwają się z jaj i to Twoim zadaniem jest je wyszkolić! Aby Twoje bloby były silniejsze, musisz je dobrze karmić i dać im dużo miłości! Zwróć uwagę na ich ulubione jedzenie i często się z nimi baw, by pogłębić waszą więź! Występują w wielu kolorach i kształtach. W świecie Ova Magica ludzie żyją ramię w ramię z tymi słodkimi stworzeniami, a Ty możesz je wyhodować na silnych i lojalnych przyjaciół i pomocników! Aby Twoje bloby były silniejsze, musisz je dobrze karmić, głaskać i używać określonych umiejętności w bitwach. Mogą one również pomagać Ci w pracy na farmie. W miarę, jak Twoje bloby stają się silniejsze i bardziej doświadczone, możesz poprosić je o wykonywanie dla Ciebie pewnych zaplanowanych zadań, aby zwiększyć swoją wydajność! Na przykład możesz poprosić blobowego żółwia, aby zajął się częścią Twojej farmy i codziennie ją podlewał. Ale uważaj! Bloby nie mogą się przemęczać… a jeśli zgłodnieją, nie będą pracować! 

  • Uprawa: Możesz uprawiać wszystko, od normalnych roślin, krzaczków jagodowych i drzew owocowych, po owoce serca, dziwne zioła i grzyby z innych wymiarów! Ze swoich zbiorów możesz ugotować wysokiej jakości jedzenie dla swoich blobów, aby rosły zdrowe i silne. Możesz też sprawdzić swoje umiejętności jako handlarz i sprzedawać je na lokalnym rynku w Clover Town! 

  • Relacje: Możesz zaprzyjaźnić się i budować relacje z różnymi postaciami. Rozmowy, bitwy i prezenty zwiększają waszą przyjaźń i odblokowują nowe wydarzenia, miejsca i więcej. Istnieje wiele wspaniałych historii, które możesz przeżyć! Poprzez rozmowy, prezenty i walki z blobami możesz zwiększyć swoja przyjaźń. Dzięki temu odblokujesz liczne wydarzenia i questy, które pozwolą Ci lepiej poznać bohaterów! 

  • System walki: Walcz z innymi trenerami i dzikimi blobami. Poznaj strategiczny system Active Time Battle z małym twistem! Ataki wyrzucają Cię z powrotem na pasek ATB, a nawet mogą anulować Twoją aktualną akcję. Zastanów się dobrze, kiedy jest czas na obronę, a kiedy na atak. Pamiętaj też, by zaplanować użycie odpowiedniego typu umiejętności, by zyskać przewagę! 

  • Wyprawy: Aby znaleźć rzadkie jaja blobów, legendarne przedmioty i rzadkie materiały do craftingu, będziesz musiał udać się na wyprawy do światów blobów. Możesz przywoływać portale, kładąc przedmioty na ołtarzu! Lochy zmieniają się za każdym razem, gdy się do nich wchodzi! Na końcu każdego z nich można zdobyć jaja których pilnuje silny blobowy boss. Czeka na Ciebie ciężka walka! 

  • Hodowla: Wyhoduj silniejsze i niepowtarzalne bloby! Możesz krzyżować wszystkie bloby! Stwórz swoją drużynę marzeń i zostań najsilniejszym trenerem. 

  • Aktywności: Ciesz się wieloma zajęciami i rzeczami do zrobienia wokół Clover Town! Możesz popracować nad swoimi umiejętnościami wędkarskimi lub złapać kilka robaków. Wydobądź trochę rudy, aby stworzyć kilka części do swojej maszyny do wyciskania soków, a może chcesz wpaść do Blob League, aby uzyskać najświeższe informacje na temat ostatnich turniejów? 

  • Crafting: Zbieraj zasoby, aby tworzyć nowe przedmioty za pomocą stanowiska warsztatowego! Podczas swoich przygód dostaniesz wiele projektów, które pozwolą Ci udekorować Twoją farmę i dom! Niektóre z nich pomogą Ci udoskonalić lub przetworzyć materiały, których wcześniej nie mogłeś! 

 
Ova Magica ukaże się w wersji cyfrowej na Nintendo eShop na całym świecie w 2023 roku. 

Będziecie hodować swoje własne bloby? Dajcie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz