mom-lh-upgrade-next-gen

Właściciel zdjęcia: Bandai Namco

Wydajność Man of Medan na Nintendo Switch nie spełnia oczekiwań graczy

Według ostatniego komunikatu firmy Bandai Namco, The Dark Pictures Anthology: Man of Medan jest już dostępne na konsoli Nintendo Switch. Jednak gracze, którzy będą próbowali uratować każdą postać w Man of Medan, będą musieli zmierzyć się nie tylko z duchami i poczuciem strachu, ale także z niską liczbą klatek na sekundę. 


Man of Medan to część antologii Dark Pictures i narracyjna gra grozy inspirowana miejską legendą o domniemanym nawiedzonym statku o nazwie OSS Ourang Medan. Fabuła opowiada historię pięciu przyjaciół, którzy szybko żałują swojego zapuszczenia się na tych samych wodach, co słynna jednostka pływająca. Chociaż deweloper Supermassive Games dostarcza tryb dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje także rozgrywkę kooperacyjną dla maksymalnie pięciu graczy. 

W ostatnim wpisie na Twitterze, firma Bandai Namco zaprosiła graczy do rozgrywki na Nintendo Switch. We wpisie został umieszczony filmik przedstawiający fragmenty gry na Switch – jednak, podobnie jak w przypadku innych niedawnych wydań z niestabilną wydajnością na konsolach, nie wydaje się to działać zbyt płynnie. 


Na stronie Man of Medan w Nintendo eShop wyraźnie napisano, że gra działa z prędkością 24 klatek na sekundę, mimo że większość gier działa teraz z prędkością 30 lub nawet 60 klatek na sekundę. Wersja switchowa zawiera wszystkie funkcje, które znajdują się na innych platformach, w tym wspomniany wcześniej tryb wieloosobowy, tryb gry Curator’s Cut oraz różne ustawienia napisów i trudności. Wersja na Switcha posiada nawet jeden dodatkowy grywalny rozdział zatytułowany „Flooded”. Ten dodatkowy kontent wprowadza nowe śmierci postaci podczas finału Man of Medan. Jednak to nie treść, a prędkość klatek na sekundę budzi w graczach wątpliwości. 

Choć większość graczy uważa 24 klatki na sekundę jest niewystarczająca dla każdej gry, to szczególnie niepokojące w przypadku gier horrorowych, które polegają na płynnej wydajności, aby dostarczyć zamierzoną dawkę strachu. 

Co najmniej większość nowych gier z problemami wydajności ma usprawiedliwienie w postaci nowych tytułów. Jednak Man of Medan pierwotnie zostało wydane w 2019 roku, co powoduje u graczy zmieszanie. 

The Dark Pictures: Man of Medan jest dostępne na Nintendo Switch w eShopie w cenie 79 zł

A jaki jest wasz stosunek do klatkażu w grach wideo? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz