Ring Fit

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Ring Fit Adventure

Myślisz o kupnie Ring Fit Adventure, ale nie chcesz ryzykować, bo przez dodatkowe gadżety gra jest droższa? A może jesteś po kontuzji i zastanawiasz się, czy ćwiczenia z Ring Fit będą dla ciebie odpowiednie?

Ring Fit Adventure to gra nietypowa, więc to normalne mieć pytania. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na wszystkie – a przynajmniej na wszystkie, jakie dałem radę znaleźć. Twojego pytania nie ma na liście? Daj nam znać w komentarzach!

O autorze: W Ring Fit adventure mam już ponad 100 dni treningu i jestem bliski skończenia wszystkich poziomów trudności. Jeżeli chcesz przeczytać coś więcej na temat samej gry, napisałem też recenzję.

Czy Ring Fit Adventure ma język polski?


Niestety, gra Ring Fit Adventure nie została spolszczona. Nie powinno to jednak wpłynąć na zrozumienie ćwiczeń.

Czy poradzę sobie ze zrozumieniem ćwiczeń?


Tak! Każde ćwiczenie jest pokazywane przez wirtualnego “asystenta”. Nawet nie rozumiejąc języka, nie będziecie mieli problemu, żeby zrozumieć, jak trzeba wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Czy ćwiczenia w Ring Fit są ciężkie?


Ćwiczenia w Ring Fit to typowa ogólnorozwojówka, ćwiczenia, które nie są trudne do wykonania same w sobie. Oczywiście kolejne powtórzenia będą z nas wyciskać siódme poty, ale to już można dostosować – przy pierwszym uruchomieniu gra postara się dobrać odpowiedni poziom intensywności. Jeśli będzie zbyt lekko lub zbyt ciężko, możecie to zmienić w każdej chwili.

Czy w Ring Fit można wybierać ćwiczenia?


Tak, ale nie zawsze. W ciągu gry będziemy rozwijać postać, zdobywać kolejne levele i odkrywać nowe ćwiczenia. Zasób ćwiczeń, z których będziemy mogli wybrać swój zestaw, będzie się stale powiększał, aczkolwiek do niektórych wyzwań Ring Fit narzuca ćwiczenia wybrane przez siebie!

Po wielu godzinach ćwiczeń, na trzecim poziomie trudności, można wybierać skille kompletnie dowolnie.

Ile trzeba mieć miejsca do ćwiczeń?


Jeśli miałbym to określić metrażem, to przestrzeń o bokach 1 x 2 metry powinna wystarczyć. Warto pomyśleć o wykładzinie lub karimacie, tak żeby się nie ślizgać.

Gdzie kupić Ring Fit Adventure?

 
Ring Fit Adventure w sklepach od 319.99zł
Avans.pl
319.99zł
Sprawdź
Media Expert
349.00zł
Sprawdź
Electro.pl
319.99zł
Sprawdź
 

Czy muszę ćwiczyć w butach? Czy potrzebne są jakieś inne akcesoria?


Nie musisz ćwiczyć w butach, ale raczej warto rozważyć zakup. Buty (do biegania) to olbrzymia amortyzacja i pomoc dla twoich kolan. Jeśli nie mieliście nigdy na nogach butów do biegania – gwarantuje wam, że przeżyjecie szok, jak wygodne one są.

Osobiście ćwiczę w butach i polecam to rozwiązanie. Nie będę robił nikomu reklamy, ale sensowne buty do biegania dla początkujących to koszt 50 zł.

Czy Ring Fit Adventure jest dobry po kontuzji?


Jest to oczywiście zależne od rodzaju kontuzji, ale tak, Ring Fit to dobry pomysł na powrót do formy po kontuzji. Ring Fit to zbiór lekkich, ogólnorozwojowych ćwiczeń i rozciągania, a ilość ćwiczeń możecie dopasować do swoich aktualnych możliwości.

W razie wątpliwości zawsze skonsultujcie się najpierw z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Czy Ring Fit jest dobry do powrotu do formy po zabiegu?


Jest to oczywiście zależne od rodzaju przebytego zabiegu. Poza tym spójrzcie na odpowiedź na pytanie powyżej, gdyż dotyczy obu pytań.

Osobiście używałem Ring Fit do powrotu do formy po zabiegu i mogę polecić takie rozwiązanie. Co prawda przechodziłem “tylko” laserową korektę wzroku, ale i tak przez 6 tygodni po zabiegu nie mogłem się przemęczać. Możliwość powolnego rozruchu z domu bardzo mi się przydała.

Czy można ćwiczyć na siedząco?


Ring Fit Adventure ma kilka ćwiczeń do wykonywania na siedząco (i na leżąco), ale nie da się przejść całej gry na siedząco.

Czy w Ring Fit Adventure muszę biegać?


“Trzonem” rozgrywki jest wykonywanie ruchów, dzięki którym postać biegnie do przodu. Nie musi to być jednak bieganie w miejscu. Co prawda jest to opcja domyślna, ale gra pozwala to zmienić na delikatne “bujanie się” z nogi na nogę.

Jeśli boisz się, że będziesz przeszkadzać sąsiadom mieszkającym pod tobą, to jest to jakaś opcja. Osobiście polecam jednak kupno jakiejś maty do ćwiczeń, która będzie amortyzować kroki. Opcja “bujania się” wydawała mi się strasznie nienaturalna.

Czy gra pozwala na jakąś pomoc?


Tak, na dwa sposoby:

  • Po pierwsze: można włączyć automatyczną pomoc do konkretnego zestawu ćwiczeń. Niestety nie można tego za bardzo dopasować. Na przykład: włączenie pomocy do ćwiczeń na nogi sprawia, że postać sama biegnie do przodu. Nie reaguje wtedy na zmiany tempa biegu w miejscu, nie można też przez to wskoczyć w miejsca, gdzie trzeba mieć rozpęd. Nie zmienia za to częstotliwości przysiadów, a na swoim poziomie trudności to właśnie z tym miałem problem – gra nie rzadko oczekuje od nas wykonywania olbrzymiej ilości przysiadów, a niestety mam problem z kolanami.
  • Po drugie: można łatwo oszukiwać. Oszukiwanie na ćwiczeniach nie należy do szlachetnych, ale to tylko wasz osobisty wybór, który nie ma na nic wpływu. Osobiście mogę się przyznać, że w związku z tym, co napisałem wyżej, robię mniej przysiadów, i często po prostu wykonuje ruch, dzięki któremu czujnik w joy conie myśli, że robię prawidłowy przysiad. Jednocześnie wciąż przykładam się do innych ćwiczeń, w końcu po coś to robię.

Czy grając w Ring Fit, wyrobię sobie mięśnie?


Nie. Żeby wyrobić mięśnie, trzeba wykonywać specjalnie dobrane w tym celu ćwiczenia oraz stosować odpowiednią dietę. Ring Fit Adventure to bardziej taki ogólnorozwojowy fitness, który pozwoli się rozruszać i porozciągać.

Jeśli zadbacie o deficyt kaloryczny, to Ring Fit powinien pomóc wam schudnąć.

Czy można grać w Ring Fit Adventure na Nintendo Switch Lite?


Ring Fit do gry wymaga dwóch joyconów, więc w teorii, jeśli macie dodatkową parę, którą sparujecie z konsolą Nintendo Switch Lite, to będzie się dało. Jednocześnie wydaje mi się to kompletnie bez sensu, szczególnie jeśli nie macie Switcha. Koszt Nintendo Switch Lite i dodatkowych joyconów będzie podobny do normalnej konsoli v2.

Jakie są inne gry na Ring Fit?


Nie ma. Jedyną grą do ringa to Ring Fit Adventure.

Czy wiadomo coś o Ring Fit Adventure 2


Nic na ten temat nie wiadomo. Gdy tylko Nintendo uchyli rąbka tajemnicy, na pewno przeczytacie o tym na NintendoNews.pl!

Awatar

Konrad LippertKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz