Sparks-of-Hope-2-1-e1665948708576

Właściciel zdjęcia: Ubisoft

Ubisoft o radzie od Nintendo: Czy Sparks of Hope powinno czekać na nową konsolę?

Pogłoski i spekulacje na temat kolejnej konsoli Nintendo, szeroko nazywanej Nintendo Switch 2, bardzo się nasiliły w tym roku. Niektórzy wierzą, że może ogłoszona lub nawet wydana przed końcem 2023 roku. 


Nintendo, jak można się było spodziewać, niechętnie wypowiada się na ten temat, mówiąc jedynie, że nie ma planów wprowadzenia nowego sprzętu przed końcem marca 2024 roku.

Mimo to, jedna gra została teraz oficjalnie potwierdzona dla Switch 2. Nie przez Nintendo, ale przez Ubisoft, który przyznaje, że ma plany wprowadzenia gry Mario + Rabbids Sparks of Hope na kolejną konsolę

Jest to zasługą prezesa Ubisoftu, Yvesa Guillemota, który wyraża nawet żal, że nie poczekał na premierę sequela Mario + Rabbids na Switch 2. 

Mimo, że Sparks of Hope zdobyło pozytywne recenzje, nie odniosło takiego sukcesu sprzedażowego, jakiego oczekiwało Ubisoft, co Guillemot częściowo przypisuje podobieństwo do poprzednika. 

Już wydaliśmy grę Mario Rabbids, więc tworząc kolejną część mieliśmy dwa podobne doświadczenia na jednej maszynie” – mówi Guillemot 

Nawet Nintendo sugerowało, aby Ubisoft poczekało z wprowadzeniem Sparks of Hope, aż ich następna konsola zostanie wydana. Guillemot żałuje, że zignorował tę radę. 

Nintendo radziło, że lepiej jest zrobić jedną część na każdą maszynę. Stworzyliśmy grę trochę za wcześnie, powinniśmy byli czekać na kolejną konsolę” – mówi. 

To ma sens dla Nintendo. Rzadko kiedy wydaje się więcej niż jedną część swojej różnorodnej serii Super Mario na jednej konsoli. Zazwyczaj, jeśli chodzi o gry 3D Mario i Mario Kart, kontynuacja lub sequel czeka na kolejną konsolę. 

Sparks of Hope ma jeszcze kilka planowanych rozszerzeń DLC na późniejszy okres tego roku, ale Guillemot dodaje: „Myślimy, że potrwa to 10 lat, ponieważ będziemy grę aktualizować dla nowej maszyny, która pojawi się w przyszłości”.

Nie jest jasne, czy oznacza to, że rozważane są kolejne DLC, czy też konsola zostanie wydana wcześniej niż później, ale sugeruje to, że Ubisoft zamierza wydać zaktualizowaną wersję Sparks of Hope na Switch 2. Na dziś jest zaplanowany kolejny Nintendo Direct, ale mało prawdopodobne, że zostanie na nim ogłoszony jakiś nowy sprzęt. Nintendo powiedziało jedynie, że głównie skupi się na grach planowanych na resztę 2023 roku.

Mario + Rabbids Sparks of Hope jest dostępne w Nintendo eShop w cenie 279,90 zł. 

Jakie są wasze oczekiwania co do kolejnego Nintendo Direct? Czy spodziewacie się ogłoszenia dotyczącego nowego sprzętu? 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz