twitch

Właściciel zdjęcia: Twitch

Aplikacja Twitch w końcu trafia na Nintendo Switch

Po latach oczekiwań, fani oglądania streamów związanych z ulubionymi grami, w końcu mogę cieszyć się aplikacją Twitch na Switchu.

Twitch jest jedną z aplikacji, o którą fani gamingu domagali się od momentu powstania konsoli. Na platformie Twitch, możemy oglądać streamerów grających w nasze ulubione gry, oraz współuczestniczyć w tej zabawie poprzez rozmowy na czacie (chociaż w aplikacji na Switch jest pewien haczyk). Wiele osób narzeka na brak aplikacji streamingowych na konsoli Nintendo. Brak Netflixa HBO GO, czy Amazon Prime jest czymś nietypowym w konsolach obecnej generacji. Miejmy nadzieję, że jest to moment przełomowy i doczekamy się kolejnych aplikacji streamingowych na Switchu. Aczkolwiek, może to potrwać dłużej niż byśmy tego chcieli. Przykładowo, na aplikację YouTube musieliśmy czekać prawie 3 lata od momentu premiery pstryczka.

Złą wiadomością jest to, że aplikacja nie wspiera chatu, więc żeby porozmawiać z ulubionymi twórcami i ich fanami, będziemy musieli skorzystać na przykład z telefonu.

Wiele osób dopytywało się też o możliwość streamowania gier bezpośrednio ze switcha dzięki aplikacji, ale niestety, to też nie jest możliwe.

Źródło: Twitter TwitchAwatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz