maxresdefault

Właściciel zdjęcia: Dotemu

TMNT: Shredder’s Revenge przyczyniło się do wzrostu przychodów Dotemu

Duża część graczy tegoroczne wakacje spędziła z nostalgiczną bijatyką Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge.  Dotemu jest wydawcą tej gry, będąc spółką zależną od Focus Entertainment. Jak podaje raport opublikowany przez Game Developer, Focus Entertainment pochwalił Dotemu – jednego ze swoich oddziałów i wydawcę Shredder’s Revenge – za dobre wyniki sprzedaży gry, ogłaszając, że żółwie pomogły przyczynić się do kwartalnego przychodu dla wydawcy w wysokości 22.9 mln euro w drugim kwartale.

Jeszcze w lipcu świat obiegła informacja o sprzedaży ponad miliona egzemplarzy w ciągu jednego tygodnia od premiery gry. Od tamtej pory nie było żadnych informacji na temat sprzedaży, ale bardzo prawdopodobnie jest to, że gra z łatwością podwoiła tę liczbę. 


Jednak, gdy te liczby świetnie wyglądają, raport całościowy dla Focus Entertainment już nie był taki pozytywny. Firma odnotowała 38% spadku przychodów w stosunku do przychodów z roku ubiegłego.

 Jednakże, jak podaje Focus Entertainment, nie jest to dla firmy dużym zaskoczeniem. Drugi kwartał nie przyniósł wydawcy żadnych większych premier, dlatego prognozy na II kwartał nie odbiegły zbytnio od ogólnych wyników.
tmnt-shredders-revenge.900x
Tribiute Games wraz z Dotemu dostarczyli graczom zabawną bijatykę, która czerpie wszystko to, co jest najlepsze z arkadowej rozgrywki z 1987 roku. Projektant TMNT: Shredder’s Revenge wspomniał, że jest szansa na to, aby ten tytuł w przyszłości otrzymał DLC. Dodatkowo kilka tygodni temu ogłoszono, że w 2023 roku powstanie nowa gra AAA z żółwiami w roli głównej. Shredder’s Revenge jest dostępny w Nintendo eShop w cenie 100 złotych. 

Podobało się wam Shredder’s Revenge? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach, oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz