735b1c829d04c10b33a0

Właściciel zdjęcia: Nintendo

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom otrzymało klasyfikację wiekową w Korei

Japońskie Nintendo ujawniło datę premiery sequela „Breath of the Wild”, a najnowsze odkrycie sugeruje, że „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” jest przygotowywane do oficjalnej premiery. Wniosek o nadanie klasyfikacji wiekowej został złożony do zarządu i opublikowany, zawiera krótkie streszczenie gry oraz klasyfikację wiekową. 


The Game Ratings and Administration Committee (GRAC) z Korei, jako pierwsza w historii oceniła „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” i potwierdza to, że pomimo obaw o opóźnienie, gra rzeczywiście powstaje. Na podstawie oceny możemy dowiedzieć się, że gra jest odpowiednia dla graczy w wieku 12 lat oraz starszych i zawiera trochę „łagodnej przemocy” i ataki na „żywe istoty”.

W opisie można wyczytać, że produkt jest „grą fabularną na Nintendo Switch, w której poziom przygody sięga nieba.” To odkrycie jest dobrą informacją, ponieważ proces klasyfikacji gier wideo dzieje się w ostatnim etapie rozwoju gry.


Dla kontekstu, Korea Południowa jest zazwyczaj pierwszym krajem, który ocenia gry wideo przed innymi krajami. Jako pierwsza oceniła również God of War: Ragnarok Sony w maju 2022 roku, który został wydany później 9 listopada. 

Premiera gry „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” została zapowiedziana na 12 maja 2023 roku. 

Nintendo rozpoczęło prace nad The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom w 2017 roku i ujawniło tytuł na targach E3 2019 jako sequel Breath of the Wild. Firma ogłosiła jego oficjalny tytuł wraz z datą premiery we wrześniu.


A Wy? Czekacie na premierę nowej odsłony przygód Linka? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz