maxresdefault  5

Właściciel zdjęcia: Nintendo

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Nintendo przypomina graczom o fabule

W przygotowaniach do premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Nintendo wydało oficjalne podsumowanie fabuły The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Sequele we franczyzie Zeldy są rzadkością, a nawet wtedy historie rzadko są kontynuowane w znaczący sposób. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom może być wyjątkiem od tej reguły, a Nintendo chce upewnić się, że gracze są odpowiednio przygotowani na to, co nadchodzi. 


The Legend of Zelda: Breath of the Wild została wydana na Nintendo Switch w 2017 roku, ponad sześć lat temu. Może to nie wydawać się tak długim okresem czasu, ale rozwój The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zajął dużo więcej czasu niż wielu oczekiwało. W tak dużym odstępie czasu między wydaniami gier Zelda, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby wielu fanów zapomniało fabułę oryginalnej gry. Może to nie być tak bogata fabuła jak w innych grach, ale wciąż ważne jest, aby kojarzyć ją przed sequelem. 

W piątek Nintendo udostępniło na swoim kanale na YouTube film, który trwa ponad 6 minut i ma na celu przypomnienie fabuły The Legend of Zelda Breath of the Wild. Nintendo zaznacza również, że wideo jest przeznaczone zarówno dla nowych, jak i powracających graczy, aby każdy mógł zacząć grać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, bez poczucia, że coś przegapia.

Podczas gdy wideo rozpoczyna się od przebudzenia Linka w kaplicy, tak jak w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, szybko przenosi nas 100 lat wstecz, kiedy to rozgrywa się większość fabuły tej gry. Sama gra jest zbudowana na konsekwencjach tych wydarzeń sprzed 100 lat. Kluczowe koncepcje, takie jak Master Sword Linka, czterech Mistrzów, Ganon, księżniczka Zelda i los Hyrule są poruszane, zanim wróci się do teraźniejszości The Legend of Zelda: Breath of the Wild. 

Druga połowa wideo opowiada historię działań gracza w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wspominane są tutaj: król Hyrule, wysiłki Zeldy oraz ponowne wysiłki Linka w celu pokonania Ganona, ale zaskakująco mało szczegółów jest opowiedzianych o świecie Breath of the Wild samym w sobie. 

Może brak szczegółów jest intencjonalny i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom wprowadzi różne postacie i koncepcje na swój własny sposób. A może Nintendo woli, aby gracze nie martwili się tym, co wydarzyło się w grze wydanej sześć lat temu. 

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostanie wydane 12 maja na Nintendo Switch. 

Przyda wam się taka powtórka fabuły? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz