The Big Catch

Właściciel zdjęcia: Filet Group

The Big Catch platformówka 3D zapowiedziana na Switcha.

Platformówki 3D w ostatnich latach powracają na rynek ze sporym przytupem. Za śladami tego fenomenu chce podążyć nowy platformer The Big Catch. Potwierdzono również, że gra ukaże się w przyszłości na Nintendo Switch. Filet Group sfinansowało grę dzięki wsparciu fanów na Kickstarterze. W sumie cała kampania zebrała 241,747 dolarów.

To, co od razu się rzuca w oczy, to oprawa graficzna gry, ponieważ jej styl czerpie pełnymi garściami inspirację z ery Nintendo 64 i oryginalnego PlayStation. Filet Group twierdzi, że tytuł ten dziedziczy najlepsze elementy z retro i nowoczesnych platformówek. Gracze będą wcielać się w rolę Caster, akrobatycznego rybaka, którego zadaniem będzie uratować restaurację The Big Catch. Caster wyruszy na poszukiwanie składników, które urozmaicą jadłospis i przyciągną nową klientelę do lokalu.

Co do samej rozgrywki, króluje płynność ruchów i odpowiedni rozpęd. Caster może wykonywać różne ruchy, w tym skoki, bieg po ścianie, wślizgi, kopniaki, obroty, pływanie, wspinaczka i huśtanie. Ciekawą mechaniką gry jest wędka, którą można zaczepiać obiekty, zwijać, rzucać i przyciągać przedmioty. Tytuł ma mieć podobno otwarty świat i progresywną strukturę.

Zwiastun The Big Catch znajduje się poniżej:
The Big Catch jest wstępnie jest zaplanowany na 2023 rok. Choć kampania dobiegła końca, można dalej śledzić projekt na Kicksarterze. Wersja na Nintendo Switch ma otrzymać dodatkową grywalną postać. 

Czekacie na premierę nowego retro-platformera? Dajcie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz