Project GG

Właściciel zdjęcia: Platinum Games

Weteran z Nintendo, Takao Yamane przechodzi do PlatinumGames

PlatinumGames, japońska firma, znana z nadchodzącej premiery Bayonetta 3, trafiła na pierwsze strony gazet w tym tygodniu, kiedy zatrudniła weterana Nintendo, Takao Yamane, jako wiceprezesa i dyrektora biznesowego.

Teraz, w tym samym wywiadzie dla Famitsu, plany Platinum na nadchodzący rok zostały jakby ujawnione - z Yamane sugerującym, że fani mogą zobaczyć więcej tajemniczej nowej gry Project G.G. w przyszłym roku w okolicach czerwca.

Na tym etapie, może to wypadać na Summer Game Fest, ale zespół nie zdecydował dokładnie, kiedy wszystko zostanie ujawnione. Project G.G. jest "zupełnie nową własnością intelektualną" od PlatinumGames i jest opisywany jako "potężny punkt kulminacyjny trylogii superbohaterskiej Hideki Kamiya" - (składającej się już z Viewtiful Joe i The Wonderful 101).Wywiad wspomina również o tym, że Project G.G. będzie wydany przez PlatinumGames i zostanie zaprezentowany w formie fizycznej i cyfrowej na całym świecie. Yamane najwyraźniej widzi duży potencjał w tym dużym projekcie prowadzonym przez Kamiyę i Atsushi Inabę - oczekuje się, że gra wyznaczy nowy standard dla firmy.

Oprócz Project G.G., Platinum zapowiedziało także przygotowywanie kolejnej wewnętrznej własności intelektualnej. Na tym etapie nie jest jasne, czym dokładnie może być ta gra. Platinum ma w planach "kilka niezapowiedzianych tytułów" dla innych wydawców. Prace nad niektórymi z tych projektów dopiero się rozpoczęły, podczas gdy inne znajdują się w końcowej fazie produkcji - wydawcy mają ujawnić je, gdy będą gotowe.

Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz