maxresdefault  24

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Tajemnice Super Mario 64: Odkrycie trybu wieloosobowego z Luigim po 28 latach

28-letni japoński program telewizyjny, który został niedawno umieszczony na YouTube, wydaje się dać nam pierwszy wgląd w tryb wieloosobowy w Super Mario 64, wraz z grywalnym Luigi.


Trzy tygodnie temu mały japoński kanał YouTube o nazwie Now In Game, który specjalizuje się w archiwizowaniu programów telewizyjnych z lat 90-tych o grach wideo, umieścił specjalny materiał z 1995 roku, zawierający materiał z wczesnego publicznego pokazu Nintendo 64. Wydarzenie, które jest tutaj wyświetlane, to prawdopodobnie Shoshinkai 1995, poprzednik konwencji Nintendo Space World, które trwało do 2001 roku.

Program telewizyjny przedstawia wiele materiałów z grywalnego prototypu Super Mario 64, ale najbardziej interesujący jest fragment oznaczony czasem 13:22, w którym w tle jednej ze scen prezentowany jest zwiastun różnych gier N64. Ten zwiastun krótko przenosi nas do nieznanego pokoju w Super Mario 64, gdzie zarówno Mario, jak i Luigi wydają się działać jednocześnie jako grywalne postacie.Ten szczegół został zauważony przez użytkownika Twittera o pseudonimie Yakumono. Nie brakuje debaty na temat tego, co faktycznie pokazuje ten materiał wideo. Niektórzy ludzie wydają się wierzyć, że “Luigi” tutaj to tak naprawdę Mario, a zielony kolor jego stroju to efekt niekorzystnego wpływu nagrywania telewizora CRT z poza kadru. Osobiście wydaje się to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, jak dużo czerwieni jest już na obrazie i jak bardzo postać w tle przypomina Mario.

Wiemy na pewno, że Super Mario 64 pierwotnie miało zawierać tryb wieloosobowy, a ten materiał wideo wydaje się dokładnie pasować do tego, co o nim wiemy. Model Luigiego, który wygląda bardzo podobnie do tego, pojawił się jako część niesławnego “gigaleaka” Nintendo z 2020 roku i był związany z dowodami na istnienie trybu wieloosobowego w klasycznej platformówce 3D.

Nintendo oficjalnie potwierdziło istnienie trybu wieloosobowego. W jednym z wywiadów Iwata Asks, zmarły prezes Nintendo, zauważył, że Mario 64 “zaczynało się od biegania Mario i Luigiego razem”. Reżyser Shigeru Miyamoto wyjaśnił, że "ekran był podzielony i wchodzili do zamku oddzielnie. Kiedy spotykali się w korytarzu, byłem niesamowicie szczęśliwy! Był też tryb, w którym kamera jest nieruchoma, a my widzimy, jak Mario ucieka, stopniowo stając się coraz mniejszy. To była pozostałość po eksperymencie, w którym Mario i Luigi uciekali od siebie, ale wciąż można było ich obu zobaczyć. Ale nie byliśmy w stanie tego zrobić…

Ten tryb kamery stałej wydaje się dokładnie odpowiadać temu, co widzimy na nowo odkrytym materiale wideo. Nadal nie jest jasne, jak daleko w rozwoju został porzucony tryb wieloosobowy, ale to, co mogło być, jest fascynujące. Super Mario 64 DS ostatecznie spełnił wszystkie te plotki o grywalnym Luigim, ale wygląda na to, że już w latach 90-tych istniała pewna odległa prawda.

Co sądzicie o nowo odkrytym materiale wideo przedstawiającym tryb wieloosobowy w Super Mario 64 z grywalnym Luigi? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz