dk-rap-1548191779510-1680326005168

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Super Mario Bros. Movie będzie zawierać niesławną piosenkę Donkey Konga

Seth Rogen ujawnił, że w filmie Super Mario Bros. będzie w zawarty znany i memiczny utwór „DK Rap” z gry Donkey Kong 64. Ta animowana produkcja jest drugą adaptacją ikonicznej serii Nintendo, w której tytułowy hydraulik zostaje przeniesiony do magicznego Królestwa Grzybów i ma za zadanie je chronić oraz uratować swojego brata przed chciwym Bowserem. W obsadzie głosowej filmu Super Mario Bros. z Chrisem Prattem na czele pojawi się wiele „easter eggów” nawiązujących do gier z uniwersum wąsatego hydraulika. 


Universal Pictures opublikowało nową reklamę filmu Super Mario Bros. z Sethem Rogenem reagującym na słynny utwór „DK Rap” z gry Donkey Kong 64. Premiera filmu jest już za miesiąc. 


Jak widać powyżej, wideo w humorystyczny sposób przedstawia głos stojący za postacie goryla rzucającego beczkami. Seth jest zachwycony jakością utworu i nazywa go „obiektywnie jednym z najgorszych kawałków rapowych wszech czasów”. Reklama ujawnia również, że film Super Mario Bros. faktycznie zawiera ten utwór i zostanie on zaprezentowany podczas wprowadzenia postaci.

„DK Rap” zostało po raz pierwszy wydane wraz z grą Donkey Kong 64 z 1999 roku, był to motyw z intra do gry na Nintendo 64 i został stworzony przez projektanta Rare George’a Andereasa. Choć autorzy mieli nadzieję na ustanowienie nowego tonu w grze, który był kontynuacją poprzedniej solowej gry bohatera, Donkey Kong Country, to piosenka ostatecznie znalazła się na wielu listach utworów „tak złych, że aż dobrych”, co kompozytor Grant Kirkhope przyjął z zaszczytem.

Mimo, że „DK Rap” może mieć mało miejsca w sercach wielu fanów, to fakt, że został włączony do filmu Super Mario Bros. jest dobrym znakiem dla tej animowanej produkcji. W przeciwieństwie do krytykowanej przez recenzentów adaptacji z 1993 roku, filmowcy zaangażowani w nową wersję wydają się naprawdę czerpać ze wszystkich możliwych źródeł, aby puścić oczko tym, którzy siedzą w fandomie Nintendo przez ponad 40 lat. Wcześniejsze zwiastuny pokazywały wiele „easter eggów” i bezpośrednich nawiązań do gier, w tym Rainbow Road, zamek Peach czy strój Tanooki. 

 
Innym kluczowym powodem, dla którego „DK Rap” został uwzględniony w filmie Super Mario Bros., jest pomoc w wprowadzeniu reszty rodziny Donkey Konga z gry. Wcześniejsze zwiastuny pokazywały, że w filmie pojawi się Cranky Kong, któremu głos podkłada Fred Armisen, co otwiera drogę do pojawienia się kolejnych Kongów, szczególnie jeśli chodzi o spin-off Donkey Konga, o którym krążą plotki. 

Słyszeliście wcześniej DK Rap? Podoba się wam ten utwór? Dajcie znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz