1280x720  2

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Strong Museum buduje wysoki na 6 metrów automat Donkey Kong

Tego lata w The Strong National Museum of Play w Rochester w stanie Nowy Jork, będzie można zagrać na 6 metrowym automacie Donkey Kong. Oryginalny Donkey Kong był jednym z największych graczy w złotej erze gier arcade i był jednym z pierwszych sukcesów Nintendo w branży gier wideo. 


The Strong National Museum of Play zostało założone w 1968 roku i jest poświęcone temu co nazywamy grą. W przeciwieństwie do innych instytucji, The Strong National Museum of Play jest poświęcone wszystkim aspektom gry, w tym zabawkom, książkom, grami planszowymi i grami wideo właśnie. Muzeum na silną historię prezentacji przedmiotów związanych z grami, takich jak anulowana wersja demonstracyjna gry Super Mario Bros. 3 na PC, która została opracowana przez id Software. 

The Strong Museum ogłosiło, że w ramach nadchodzącej rozbudowy, będzie tworzyć największy na świecie automat Donkey Kong. Automat został opracowany przy udziale Nintendo of America, będzie w pełni grywalny i zostanie upubliczniony 30 czerwca. Ta rozbudowa obejmie również inne gry arcade, takie jak Pong, Pac-Man czy Centipede. Podobnie jak interaktywne muzeum w Atari 50: The Anniversary Celebration te dodatki do kolekcji muzeum pozwolą przyszłym graczom zobaczyć i doświadczyć tych gier na własną rękę. 


Oryginalny Donkey Kong został wydany w 1981 roku i był to zarazem debiut postaci Mario i Donkey Konga. Zarówno Mario, jak i Donkey Kong stali się oddzielnymi franczyzami, a obie postacie występują razem w spin-offach takich jak seria Mario Kart. Donkey Kong występuje nawet jako jedna z głównych postaci w filmie Super Mario Bros.. 

Ochrona gier jest ostatnio gorącym tematem w branży gier wideo i zwykle dotyczy zapewnienia, że gry pozostaną grywalne. Jednakże, starania instytucji takich jak The Strong Museum pomagają w zachowaniu takich rzeczy jak instrukcje do gier, pudełka, materiały promocyjne i automaty arcade. Muzea te również pomagają ułatwić doświadczenia, które wcześniej były niemożliwe, takie jak Named Cassette Museum w Japonii, które stara się zjednoczyć graczy z ich zagubionymi kartridżami z grami. Podczas gdy zawsze będzie prawdopodobnie sposób na grę w oryginalnego Donkey Konga, The Strong Museum będzie wkrótce domem dla jednego z najbardziej unikalnych sposobów na doświadczenie tej automatowej klasyki. 

Wrzucilibyście monetę do takiego automatu? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz