alvaro-reyes-NOBH7Rq7ZN8-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Alvaro Reyes

Strauss Zelnick o wstecznej kompatybilności: Opinia dyrektora Take-Two

Nintendo Switch okazał się jedną z najbardziej udanych konsol do gier ostatnich czasów, a sprzedaż oprogramowania była równie silna. W miarę narastania plotek na temat kolejnego systemu Nintendo, jedynym z największych pytań jest, czy będzie on miał zdolność do wstecznej kompatybilności z biblioteką Switcha. Włączenie tej funkcji wydaje się być inteligentnym sposobem na zaangażowanie konsumentów w świecie Nintendo, chociaż niedawny raport od Video Games Chronicle wskazuje, że niektórzy wydawcy zewnętrzni sprzeciwiają się temu, aby generować powtórne sprzedaże. W rozmowie z GamesIndustry.biz, dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, niedawno został zapytany o swoje zdanie na ten temat. 


Musisz dostarczyć konsumentom to, czego chcą, zoptymalizować ich doświadczenie i nie możesz nie dostarczyć funkcji, którą jesteś w stanie dostarczyć, aby maksymalizować sprzedaż. To nie jest spełnianie umowy z konsumentami. Musisz zrobić dla nich wszystko, co w Twojej mocy. Przypuszczam, że brak kompatybilności wstecznej może zwiększyć Twoje przychody na pewien czas, ale za jaką cenę…” zapytał Zelnick. 

Kiedy zostało wydane Nintendo Switch nie oferowało ono wstecznej kompatybilności z poprzednimi grami, pomimo że Wii U i 3DS były konsolami w pełni kompatybilne ze swoimi poprzednikami. Jednak w przypadku Switcha miało to sens: konsola porzuciła płyty używanie przez Wii U, a kompatybilność z 3DS byłaby trudna do osiągnięcia ze względu na pojedynczy ekran Switcha. Zamiast tego, Switch otrzymał wiele ulepszonych portów tytułów z 3DS i Wii U, w tym Miitopia, Super Mario 3D World + Bowser’s Fury czy nadchodzący remaster Luigi’s Mansion” Dark Moon. 

Choć niektórym wydawcom może się to nie podobać, wsteczne kompatybilność stała się pewnego rodzaju standardem branżowym umożliwiając łatwiejsze przesunięcia między generacjami dla graczy. Wiemy już, że Nintendo planuje to zrobić, utrzymując konta Nintendo dla następnego systemu, wiec wsteczna kompatybilność wydaje się być zgodna z tą koncepcją. Z uwagi na pogłoski o możliwym wydaniu Nintendo Switch 2 w drugiej połowie 2024 roku, prawdopodobnie jest, że wkrótce otrzymamy oficjalne informacje na temat nowego systemu! 

Czy uważacie, że Nintendo Switch 2 będzie miało wsteczną kompatybilność? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (1)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz

Skor_X
10.08.2023 14:10
Raczej tak. Nintendo jest znane z oferowania wstecznej kompatybilności tam gdzie może to zrobić i wystarczy zajrzeć na przykłady: ● cała linia GameBoy ● DS i DS Lite z GameBoy Advance ● 3DS z DS ● Wii z GameCube ● Wii U z Wii Rozmiarów cartridge nie trzeba już zmniejszać (bo i tak są małe, więc byłoby je tylko łatwiej gubić), więc nie widzę powodów dla których miałoby to nie działać :)