SmashWorldTour

Właściciel zdjęcia: Smash World Tour

Społeczność Smasha sfrustrowana odpowiedzią Nintendo w sprawie Smash World Tour

Nintendo odpowiedziało po tym, jak społeczność Smash Bros. Potępiła ich oraz Panda Global za odwołanie w ostatniej chwili Smash World Tour, w tym Mistrzostwa, które miały się odbyć w grudniu. 

Smash World Tour’s Championship zostało nagle odwołane, gdy Nintendo zażądało od SWT zaprzestania działalności. Smash World Tour opublikowało długi wpis na blogu Medium omawiając zaistniałą sytuację, twierdząc, że Nintendo dotarło do nich z wiadomością przed Świętem Dziękczynienia, aby zażądać zamknięcia wydarzenia. Panda Global również zostało przywołane w wpisie SWT gdzie padło stwierdzenie, że CEO próbowało zmonopolizować wszystkie wydarzenie i prawa do streamingu. 

Konkurencyjna scena Smasha szybko zareagowała potępiając Nintendo i Pandę. Wielu zawodowców stwierdziło, że nie będą uczestniczyć w żadnych wydarzeniach w ramach Panda Cup. Inni profesjonaliści czuli presję, aby opuścić organizację esportową, ale to wiązałoby się ze stratą sponsora. 


Ponieważ bojkot trwał dalej, Nintendo postanowiło dostarczyć oświadczenie dla Kotaku

Decyzja Nintendo była oparta wyłącznie na naszej ocenie propozycji złożonych przez SWT i naszej ewaluacji ich nielicencjonowanej działalności. Na tę decyzję nie miały żadne zewnętrze podmioty, takie jak Panda Global

Nintendo poszło o krok dalej twierdząc, że nigdy nie przekazali informacji dla Smash World Tour, żeby anulować finały 2022 „z powodu wpływu, jaki miałoby to na graczy”. Nintendo posunęło się do stwierdzenia, że odwołanie tego wszystkiego było tylko i wyłącznie wyborem Smash World Tour. 

To stwierdzenie pozostawiło niesmak u fanów. Wielu uważało, że Nintendo próbuje manipulować społecznością Smasha, zrzucając winę na Smash World Tour.

Niektórzy gracze zwrócili uwagę, że Nintendo wyraźnie stwierdziło, że „zatwierdzona licencja” musi być zabezpieczona, aby prowadzić „jakąkolwiek działalność komercyjną” z wykorzystaniem IP Nintendo, taką jak Smash. Licencja musi być zabezpieczona z wyprzedzeniem. Tymczasem Nintendo odmówiło udzielenia licencji dla Smash World Tour przed mistrzostwami. 

Smash World Tour odpowiedziało na to oświadczenie Nintendo. Stwierdzili, że „trudno im zrozumieć”, dlaczego Nintendo spieszyło się, by spotkać się z nimi przed Świętem Dziękczynienia, skoro nie mieli nic przeciwko temu, by Mistrzostwa dalej się odbywały. 

Trudno nam zrozumieć, dlaczego nie dotarli do nas po prostu po naszym wydarzeniu, zamiast śpieszyć się, aby spotkać się z nami przed przerwą świąteczną w Święto Dziękczynienia, zaledwie dwa tygodnie przed organizacją naszych Mistrzostw – napisało SWT. 

Smash World Tour powtórzyło, że Nintendo stwierdziło w poprzednich mailach i rozmowach telefonicznych, że Mistrzostwa zawsze były częścią dyskusji o licencjach. 


Organizator powiedział, że najbardziej niepokojąca część oświadczenia Nintendo dotyczyła jego relacji z Panda Global. Pomimo wszelkich prób sabotowania SWT, wydawało się, że Nintendo jest za organizacją, nazywając ich „kluczowym partnerem” i stwierdzając, że „popierają” społeczność Smash, pomimo tego, że SWT wielokrotnie mówiło im o działaniach Pandy. 

Smash World Tour wezwało Nintendo do ponownego przemyślenia tego, jak podchodzą do społeczności Smash. 

Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za całe wsparcie społeczności i potwierdzenie dotyczące prawdziwości naszych roszczeń. Wiedzieliśmy, że wystąpienie z tym wszystkim było ryzykowne, ale czujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek, że było to absolutnie konieczne. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie oświadczenie Nintendo wierzymy, że może to być jeden z najważniejszych momentów, w jakich znalazła się społeczność Smasha – wypowiedziało się SWT. 

Co sądzicie o całej tej sytuacji? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Ring Fit Adventure w sklepach od 319.99zł
Avans.pl
319.99zł
Sprawdź
Media Expert
349.00zł
Sprawdź
Electro.pl
319.99zł
Sprawdź
Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz