super-mario-wonder

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Speedrunnerzy biją rekordy w Super Mario Bros. Wonder

Minęło mniej niż miesiąc od premiery gry Super Mario Bros. Wonder, a już godni uwagi speedrunnerzy zaczęli robić wrażenie swoimi rekordami w pokonywaniu gry. Jednak społeczność speedrunów w grze Wonder stała się jeszcze bardziej aktywna, gdy ostatnio po odkryciu istotnej luki, która zmienia zasady speedrunowania. 


Niedawno, aktualny rekord świata został pobity przez speedrunnera o pseudonimie Jhay, a nowy najlepszy czas wynosi teraz godzinę i 34 minuty. I to wszystko dzięki sztuczce, która pozwala graczom ominąć cały zamek, nie stawiając nawet nogi na poziomie.


To pasjonujące, wzajemne oddziaływanie w społeczności Reddit i na mediach społecznościowych rozpoczęło się w październiku, gdy speedrunner Burgerandfreys odkrył lukę na mapie świata gry. Korzystając z trybu dwuosobowego, manipulując nieco menu wyboru postaci i jeszcze bardziej przyciskając przyciski, jedna postać może ominąć zamek, wykorzystując pozycjonowanie kamery gry na mapie świata. Wykonanie tej czynności wprowadza grę w błąd, co sprawia, że gra uważa, że zamek został pokonany ze względu na szybkie skoki między menu i kamerą, pozwalając jednej z postaci przejść obok niego, nie wchodząc nigdy na poziom. 

Jak dotąd, ta sztuczka działa tylko w pierwszych trzech światach gry, ale społeczność eksperymentuje, by sprawdzić, jak daleko można z nią zajść. Niemniej jednak to nie powstrzymało graczy przed wykorzystywaniem jej do jak najszybszego przejścia gry. Poprzedni rekord wynosił niewiele ponad dwie godziny 20 minut, ale po odkryciu luki w poprzednich światach rekord został pobity trzy razy.

Obecnie Jhay pracuje nad dalszym skracaniem swojego najlepszego czasu, widząc coraz to nowe ulepszenia w swoich runach. Ale biorąc pod uwagę, że speedrunnerzy nadal pracują nad eksploracją gry Wonder i odkrywaniem innych luk, jest całkiem możliwe, że ten rekord zostanie ponownie pobity po kolejnym odkryciu. A może Nintendo zobaczy, co się stało i postanowi załatać grę, aby usunąć luki - czas pokaże. 


Obecnie Super Mario Bros. Wonder cieszy się dużym powodzeniem wśród fanów serii i od premiery jest bestsellerem. W pełnej recenzji GamesRadar+, globalny redaktor naczelny Sam Loveridge stwierdził: "Super Mario Bros. Wonder to doskonała gra Mario 2D, która zaprezentowała najbardziej imponujące budowanie świata w tym stylu. Trójka nowych power-upów to zabawa na najwyższym poziomie, często humorystyczna. Kwiaty Cudów są po prostu magiczne, co tworzy niezapomniane przeżycie z Mario.

Super Mario Bros. Wonder jest dostępne w Nintendo eShop i kosztuje 249,80 zł. 

Co myślicie o osiągnięciach speedrunnerów w grze Super Mario Bros. Wonder i odkryciu tej istotnej luki? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz