ftru20220913191026211krfm

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Pobierz te darmowe gry na 3DS i Wii U przed zamknięciem eShopu

Sklepy internetowe eShop na konsolach 3DS i Wii U zostaną zamknięte 27 marca, więc gracze wydają teraz dużo pieniędzy na wspaniałe gry, które chcą kupić w ostatnich dniach istnienia każdego sklepu. Jeśli jednak nie możecie wydać pieniędzy na gry dla tych systemów przed tym terminem, prawdopodobnie zastanawiacie się, co jest dostępne za darmo. W większości przypadków są to dema, ponieważ 3DS i Wii U nie były znane ze swoich ofert free-to-play. Nawet jeśli już są dostępne darmowe gry do pobrania, wiele z nich nie będzie mieć dużo zastosowania po zamknięciu eShopu, ponieważ większość ich zawartość jest ograniczona przez mikrotransakcje.


Niektóre z gier mogą wymagać więcej czasu ze względu na wewnętrzne timery i inne mikrotransakcje, ale mimo to warto je sprawdzić. Jeśli zastanawiasz się, jakie pełne gry możesz ograć za darmo na 3DS i Wii U przed zamknięciem sklepów eShop 27 marca, polecamy wypróbowanie tych sześciu poniższych gier. 


Team Kirby Clash Deluxe 


Team-kirby-clash-logo 2x
Początkowo Team Kirby Clash Deluxe było minigrą w grze Kirby: Planet Robobot, ale stało się samodzielną grą action RPG. Dzięki swojemu unikalnemu systemowi opartemu na klasach i skupieniu się na intensywnych walkach z bossami, jest to przyjemna gra, którą można wziąć w ręce i zagrać. Wszystkie mikrotransakcje związane z Gem Apple nie blokują niczego, a jedynie przyspieszają postęp. Super Kirby Clash oferuje bardzo podobne doświadczenie na Nintendo Switch, ale jeśli wolicie mniejszy rozmiar i lepszą mobilność 3DSa, warto pobrać Team Kirby Clash Deluxe za darmo i być może nawet dokupić kilka Gem Apples przed 26 marca 


Pokémon Picross i Pokémon Shuffle 

pokemon-picross-cover
Ten duet gier logicznych Pokémon jest darmowy na Nintendo 3DS i nie jest nigdzie indziej dostępny. Podobnie jak w przypadku Twilight Princess, Pokémon Picross to tematyczna wersja gry logicznej, w której gracz odkrywa ukryte obrazy (w tym przypadku Pokémony), rozwiązując zagadki złożone z liczb. Natomiast Pokémon Shuffle to gra logiczna typu „dopasuj trzy”, w której gracze ustawiają ikony tego samego Pokémona, aby go osłabić i ostatecznie spróbować go złapać. Waluty i ograniczenia czasowe stają się gorsze dla obu tych tytułów, co jest niefortunne, ponieważ po zamknięciu eShopa nie będzie można już ich pominąć za pomocą mikropłatności. Niemniej jednak fani Pokémonów i gier logicznych będą cieszyć się tematycznymi wersjami tych bardzo klasycznych formatów. 


Swapdoodle 

content-15-34988-revbannsmall-swapdoodle
Jeśli lubicie rysować przy użyciu stylusa 3DS, warto pomyśleć o pobraniu aplikacji Swapdoodle przed zamknięciem eShopa 3DS 27 marca. To ulepszona wersja Pictochat z ery Nintendo DS. lub aplikacji Swapnote na 3DS, która daje użytkownikom bardziej rozbudowane narzędzia do rysowania. Istnieją mikrotransakcje, jeśli chcecie używać różnych kolorów lub zdobyć poradniki rysowania różnych postaci i przedmiotów ze świata Nintendo. Niemniej jednak domyślne narzędzia do rysowania i bezpłatny Starter Pack dają graczom więcej niż wystarczająco, aby Swapdoodle stało się małą zabawną aplikacją do rysowania, do której warto mieć dostęp przed zamknięciem 3DSowego eShopa. 

Mini Mario & Friends: amiibo Challenge 

Mini Mario and Friends amiibo Challenge Logo
Dla kolekcjonerów amiibo polecamy pobranie za darmo Mini Mario $ Friends: amiibo Challenge. Jest to prosta gra platformowo logiczna, w której gracze prowadzą małe zabawkowe figurki do końca poziomu. Korzystanie z różnych amiibo pozwala na odblokowanie nowych postaci, unikalnych umiejętności postaci i specjalnych poziomów. To proste, ale urocze doświadczenie, które nie zostało zastąpione przez Nintendo Switch Online, tak jak Amiibo Tap: Nintendo’s Greatest Bits, ani nie jest niskiej jakości, tak jak Animal Crossing: amiibo Festival. Mini Mario & Friends: amiibo Challenge jest dostępne zarówno na Wii U jak i na 3DS, jeśli posiadacie starszy model 3DSa, zalecamy wersję na Wii U. 

Daikon Set 

82609 Daikon Set
Na Wii U eShop jest dostępnych tylko kilka gier niezależnych, ale tylko jedna z nich, Daikon Set, okazała się być warta uwagi. Składa się ona z trzech bardzo prostych gier: Chroma Star, w której gracze muszą bronić bariery przed nadchodzącymi statkami, strzelając do nich pasującymi kolorami, Pink Mite, w której gracze jako mała bańka próbują uniknąć ciągle spadających kolców i pocisków oraz The Queen, w której gracze próbują chronić różową część swojego prostokąta przed odbijającą się kulką. 

Daikon Set to nie jest obowiązkową grą do zagrania, ale jeśli bardzo lubicie retro gry a’la Atari, to prawdopodobnie będziecie mieli trochę zabawy z tymi prostymi grami po zamknięciu eShopu. 

Skusicie się na którąś pozycję? A może są jeszcze jakieś tytuły które warto pobrać przed zamknięciem eShopa? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz