1200x-1

Właściciel zdjęcia: Nintendo / Illumination

Shigeru Miyamoto zapewnia, że powstaną kolejne kinowe produkcje

Film Super Mario Bros. to ogromny sukces zarówno dla Nintendo, jak i dla Illumination. Nie tylko jest on szeroko uwielbiany przez fanów gier, ale jest także dobrej drodze, aby zarobić co najmniej 1,2 miliarda dolarów na całym świecie, co czyni go jednym z najbardziej udanych filmów animowanych wszechczasów. Film pokonał poprzedni rekord dla adaptacji gier wideo, pozostawiając Warcraft i Pokémon: Detektyw Pikachu daleko w tyle, a nawet został uznany za numer jeden w co najmniej 26 różnych krajach. 


Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, aby zrozumieć, że Nintendo prawdopodobnie będzie miało dużą pewność siebie w dziedzinie produkcji filmów po tym sukcesie. Oczekuje się, że Nintendo będzie kontynuowało adaptacje swoich własności na ekrany kin, ale twórca Mario, Shigeru Miyamoto, potwierdził to w niedawnej rozmowie z japońskim serwisem Nikkei, mówiąc, że „nie ma wątpliwości, że przyszłości będziemy mieli więcej filmów od Nintendo.” 

Popularne postacie takie jak Rosalina, Wario i Waluigi mają jeszcze przed sobą debiut na dużym ekranie, więc istnieje wiele potencjalnych pomysłów na kontynuację, a aktor podkładający głos pod postać Luigiego, Charlie Day już otworzył drzwi dla potencjalnych spin-offów. 

Jednak interesujące jest to, że Miyamoto nie wspomina konkretnie, że Nintendo zamierza się ograniczyć tylko do Mario i jego przyjaciół. Fani Nintendo od czasu premiery filmu o Mario, tworzą potencjalny „Nintendo Cinematic Universe” i wydaje się, że Miyamoto pozostawia otwartą furtkę dla adaptacji innych własności Nintendo. The Legend of Zelda to franczyza, która jest równie duża jak Mario, podczas gdy Donkey Kong, Star Fox i Metroid również mają oddane grupy fanów, którzy zawsze chętnie widzieliby swoja ulubioną maskotkę Nintendo w nowych projektach. 

Prawdopodobnie istnieje ogromna kolejka studiów, które chcą zdobyć prawa do wykorzystania IP Nintendo, teraz gdy Mario okazał się niesamowicie udanym projektem, a wydawca prawdopodobnie ma wybór, jeśli nie chce trzymać się Illumination dla potencjalnej adaptacji Zeldy. 

Jak myślicie jaka produkcja Nintendo jako kolejna pojawi się na wielkich ekranach? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz