FZQZGpjUIAINlOV-1024x574

Właściciel zdjęcia: Sleepy Castle Studio

RPG podobne do Paper Mario zdobyło fundusze na port Nintendo Switch

Duża część fanów Nintendo Switch marzy o dodatku do klasycznej serii Paper Mario. Z tego, co wiadomo Nintendo nad tym nie pracuje, jednak produkcja Flynt Buckler Wakes Sleepy Castle z pewnością podąża w bardzo dobrym kierunku.

Łącząc pojedynki w systemie turowym z przygodą RPG inspirowaną książką fabularną, gra z pewnością wypełni lukę i niedosyt po Paper Mario: The Origami King w katalogu Switcha. Deweloper Sleepy Castle Studio ogłosił, że kampania na Kickstarterze rozpocznie się jesienią bieżącego roku, aby móc wydać grę na Nintendo Switch (co wydaje się odpowiednim miejscem dla tej produkcji) i na chwilę obecną cel finansowy został osiągnięty. Zostało potwierdzone wydanie na Nintendo Switch w 2024 roku, co daje deweloperowi mnóstwo czasu na dopracowanie gry i upewnienie się, że jest w doskonałym stanie by wylądować na konsoli Nintendo.

W produkcji gracze wcielą się w Flynta, bohatera, którego zadaniem jest chronić swoje królestwo po tym jak rzucona klątwa ożywia wiele postaci z książek. Fabuła gry toczy się w kilku fikcyjnych światach, co oznacza, że ten tytuł jest zawsze gotowy do zmian.

Wraz z wściekłymi grzybami, zbieraniem monet i ogromnym klaunem, jasne jest, że Flynt Buckler jest inspirowany produkcją Nintendo. Jednakże, dzięki turowej walce i kreskówkowemu designowi, jest tutaj na tyle dużo oryginalności, że krzywdzące jest stwierdzenie, że gra jest tylko klonem Paper Mario. 

Poniżej lista rzeczy, które zapewniają nam twórcy w swojej produkcji:

  • 6 rozległych, fabularnych światów pełnych zadań, skarbów i sekretów
  • Szybki system walki turowej, który nagradza za eksperymentowanie i strategię
  • Barwna plejada zapadających w pamięć postaci, które pomogą lub przeszkodzą Flyntowi w jego przygodzie 
  • Urocza i żywa narracja, w której zasady się stale zmieniają. 
  • Jazzująca, big-bandowa ścieżka dźwiękowa 


Co sądzicie o tym RPG inspirowanym Paper Mario? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz