maxresdefault  28

Właściciel zdjęcia: Riot Games

Rozmowa z Twórcami Bandle Tale: Symulator życia w uniwersum League of Legends

Twórcy nadchodzącego spin-offu League of Legends w stylu Stardew Valley powiedzieli, że znają oczekiwania fanów symulatorów życia, więc upewnili się, że zawierają podstawowe elementy gatunku - uprawę roślin i rybołówstwo.


W wywiadzie dla GamesRadar+ dyrektor kreatywny Bandle Tale: A League of Legends Story, Nikita Kulaga, oraz starszy projektant gry Amanda Jeffries, mówią o znaczeniu czerpania wpływów z innych uwielbianych symulatorów życia i równoważeniu ich z oryginalnymi koncepcjami i pomysłami z zupełnie innych gier.

Kulaga, który jest również twórcą symulatora Graveyard Keeper, mówi o niektórych z najlepiej znanych gier w tym gatunku: „Wyprodukowałem Graveyard Keeper, nie grając w Stardew Valley ani Harvest Moon. Więc wiem, że taki rodzaj gry istnieje”. Mimo to, Kulaga mówi, że obie gry mają wiele podobieństw.

Jeśli chodzi o to, co zainspirowało Bandle Tale, które również ma wiele cech wspólnych zarówno ze Stardew Valley, jak i Graveyard Keeper, twórca dodaje: „Po prostu korzystamy z własnego doświadczenia i czasami patrzymy na inne gry. Niekoniecznie z tego samego gatunku - ciekawsze pomysły mogą przyjść na myśl, gdy grasz w zupełnie inną grę”.

Nie oznacza to, że zespół nie przeprowadził badań: “Musimy być świadomi, jakie są oczekiwania graczy wobec tego gatunku”, wyjaśnia Jeffries. “Więc zagraliśmy w wiele innych gier i wiemy, co gracze uważają za absolutne podstawy”, dodaje projektant gry, sugerując nieco nieśmiało, że rybołówstwo jest jednym z nich. “Każda gra RPG z elementami rzemiosła ma uprawę roślin”, mówi Kulaga, “i my również ją mamy”.

Dbaliśmy o to, aby nie zawieść graczy, którzy wchodzą w ten gatunek i mówią: „Co wy robicie? Dlaczego nie zawarliście tego elementu?” - mówi Jeffries. “Więc pilnujemy tego, jesteśmy fanami tego gatunku” - dodaje projektant gry.

Bandle Tale: A League of Legends Story ma zostać wydany na PC i Nintendo Switch w 2024 roku. Cyfrowy pre-order jest już dostępny w eShopie w cenie 109,99 zł.

Jakie elementy gatunku symulatorów życia według Was są kluczowe i powinny znaleźć się w grze Bandle Tale: A League of Legends Story? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur Tański



Komentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz