1280x720  8

Właściciel zdjęcia: Sting Entertainment

Remaster Riviera: The Promised Land ogłoszony przez Sting

Pierwsza gra z serii Dept. Heaven od Sting otrzymuje remaster w jakości HD. Deweloper Sting ogłosił na Twitterze, że trwają prace nad remasterem Riviera: The Promised Land.


“Riviera: The Promised Land” po raz pierwszy została wydana w Japonii na konsoli WonderSwan Color 12 lipca 2002 roku, co oznacza, że dzisiaj mija 21. rocznica premiery gry - odpowiedni dzień na takie ogłoszenie. Zachodnie regiony miały do czynienia z grą dopiero po wydaniu wersji na Game Boy Advance w 2005 roku w Ameryce Północnej. W regionach PAL musieliśmy poczekać na port na PSP w 2008 roku. 

W grze wcielamy się w Mrocznego Anioła o imieniu Ein, któremu towarzystwa dotrzymują cztery bohaterki - Fia, Linę, Seren i Cierrę. Wraz ze swoim towarzyszem Rose, Ein musi zapieczętować Przeklętych, aby uratować świat. Sting jest znany z bardzo unikalnych gier RPG, a Riviera nie jest wyjątkiem. 


Gra Riviera różni się od wielu tradycyjnych gier RPG turowych tym, że przed każdą bitwą możecie wybrać swoich bohaterów, wybierać przedmioty, które możesz użyć (możecie wybrać do 16) oraz wybierać między formacją Ataku lub Magii. Nie możecie też eksplorować lochów w ten sam sposób, ponieważ każdy "ekran" lochu ma opcje i aktywatory, które pozwalają na rozglądanie, wchodzenie w interakcje z otoczeniem i walkę z wrogami. 

To nie jest pierwsza gra z serii Dept. Heaven, która w ostatnich latach otrzymała remaster. Knights in the Nightmare - kultowy tytuł na DS - otrzymał remaster na Switchu w zeszłym roku, ale obecnie jest dostępny tylko w Japonii. To samo dotyczy remasteru Yggdra Union z 2020 roku, który również jest dostępny tylko w Japonii na Switchu, ale ten otrzymał światową premierę na Steam w lutym 2023 roku. 

Według najnowszego wydania Famitsu, Riviera: The Promised Land zostanie wydane na Switchu 28 lutego 2024 roku w Japonii. Zachodnie wydanie nadal nie zostało potwierdzone. Remaster na Switcha będzie oparty na wersji PSP gry, ale z “dobrymi elementami” wersji WonderSwan i Game Boy Advance oraz wieloma usprawnieniami. 

Ulepszenia te, które zostały udostępnione przez dewelopera Stinga na Twitterze w ciągu ostatnich kilku miesięcy, obejmują wiele źródeł muzyki w tle, dostosowany interfejs użytkownika i dialogi, możliwość zapisywania w dowolnym miejscu, więcej opcji trudności, tworzenie przedmiotów i wiele więcej. 

Czy graliście już w Riviera: The Promised Land? Jesteście fanami serii Dept. Heaven? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz