Speed Crew

Właściciel zdjęcia: Wild Fields

Recenzja Speed Crew na Nintendo Switch

Speed Crew sprawdzi umiejętności gracza w zakresie zarządzania czasem samemu lub ze znajomymi. Produkcja pochodzi od niezależnego studia z Ukrainy i widać, że czerpie garściami z Overcooked (mechaniki). Do tej pory grając w gry wyścigowe tylko się ścigałem, ale nadeszła pora na zamianę ról i sprawdzenie się w roli mechanika. Jak mi poszło? 

Tytuł jest nastawiony na współpracę, ale można w niego grać w pojedynkę. Narzędzia znacznie ułatwiają pracę z autami. Można zdiagnozować usterkę, aby później wybrać odpowiednie narzędzia i części do naprawy każdego z przejeżdżających aut. Wszystko wymaga czasu i precyzji, co sprawia, że gra staje się wymagająca. 

Historia? To jedynie tło i nie ma zwrotów akcji 


Tło fabularne nie należy do głównych punktów Speed Crew, wcielamy się w mechanika jednej z nowych ekip naprawczych i musimy dostać się na szczyt. Zaczynamy w 1977 roku, aby później przejść przez różne epoki sportów motorowych. Zmiana pokoleniowa następuje, co 10 lat, a wraz z nią zmienia się ścieżka dźwiękowa, auta i co najważniejsze, narzędzia. Głównym “celem” jest Dominion Torrento, uważający się za najlepszego mechanika, który rzuca wyzwanie graczowi. Przerywniki wideo są wyłącznie pod koniec sezonu i pełnią rolę pomostu do następnej dekady wyścigów.
results

Rozgrywka skupiająca się na współpracy


Samemu ciężko znaleźć punkt zaczepienia i motywację do dłuższych sesji, Speed Crew lepiej sprawdza się ze znajomymi. Każdy poziom jest zbudowany z myślą o trybie współpracy, bo części, narzędzia i reszta elementów są rozsiane po całej lokacji. Decydując się na rozgrywkę solo, staje się przed wyzwaniem ogarnięcia wszystkiego i zdobycia największej ilości punktów. Nie jest łatwo, często trzeba biegać z jednego miejsca na drugie, uważać na zmiany pogody i przeszkody w serwisie. To powoduje, że grając samotnie, można się pogubić, a mając nawet dodatkowe ręce do pracy, robi się łatwiej.
naprawa
Tryb współpracy jest dostępny online i offline, do gracza może dołączyć trójka innych osób. Komunikacja i praca zespołowa zostaną poddane próbie wiele razy, w końcu musimy naprawić jak najwięcej aut. Warto nadmienić, że nawet młodsi gracze powinni sobie poradzić z tytułem. 

Pokemon Scarlet w sklepach od 219.31zł
Avans.pl
219.31zł
Sprawdź
Electro.pl
219.31zł
Sprawdź

Kontrolowany chaos


Presja jest obecna jest non stop, bo każde auto ma własny czas na naprawę. Jeśli naprawa potrwa dłużej, dostaniemy karę czasową za każdą zwłokę. W ciągu 3 minut (początkowo) trzeba się nieźle uwinąć, żeby naprawić więcej aut niż konkurencja. Przeszkody nie sprawiają kłopotów, gorzej jest z pozostawionymi narzędziami. To one mogą zdecydować o powodzeniu lub nie.
naprawa 2
 

Czy warto zagrać w Speed Crew na Nintendo Switch?


Speed Crew oferuje ciekawą i miłą rozgrywkę, stawiając wyzwanie graczowi. Niektóre elementy rozgrywki mogą denerwować, a brak licencjonowanych aut może zniechęcić niejednego gracza. Jeśli szukacie tytułu podobnego do Overcooked, Speed Crew okaże się dobrym wyborem. 

Dziękujemy firmie Wild Fields za dostarczenie gry do recenzji.


Plusy:

Thumb Up

Szybka i wymagająca rozgrywka

Thumb Up

Różnorodne zadania i lokacje

Thumb Up

Tryb dla wielu graczy przedłuża zabawę z tytułem


Minusy:

Thumb Down

Brak licencji na auta

Thumb Down

Brak realizmu charakterystycznego dla sportów motorowych

7 / 10

Nasza ocena

Ring Fit Adventure w sklepach od 297.44zł
Electro.pl
297.44zł
Sprawdź
Avans.pl
297.44zł
Sprawdź
Awatar

Krzysiek BorekKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz