catsOrganizedFI-e1612448180101

Właściciel zdjęcia: Cats Organized Neatly

Recenzja Cats Organized Neatly na Nintendo Switch

Cats Organized Neatly będzie grą, w której… koty będą musiały zostać starannie poukładane? To dopiero się nazywa wymowny tytuł! To prosta gra logiczna, w której kociaki o różnych kształtach i rozmiarach muszą zostać zmieszczone na planszy, która równie dobrze może robić za zawsze kuszące ich pudełko.

Za produkcję i wydanie gry odpowiada studio DU&I, które wraz z kocimi kompanami debiutuje na naszym Switchowym polu. Od 12 października 2020 roku tytułem cieszą się posiadacze komputerów, a Steam wskazuje na przytłaczająco pozytywny odbiór. To mała gra, nikt nie będzie się silił na zaskoczenie gracza, ale uśmiechu jej odmówić nie można. Na pewno nie, jeśli jesteście miłośnikami tytułowych zwierzaków. Premiera na eShop miała miejsce 4 kwietnia 2024, a cena została ustalona na skromne 10 złotych.
2024040421170600 s

Mój jest ten kawałek podłogi


Takie mechanicznie proste gry są jednocześnie tymi najtrudniejszymi do zrecenzowania. Potrafią mierzyć w konkretne grono (często niedzielnych) graczy, ich celem jest przede wszystkim relaks, a mechanika zazwyczaj kręci się wokół tego samego. Próba rozwinięcia tego tekstu bez przesadnego wodolejstwa byłaby zwyczajnie niemożliwa.
2024040421312000 s
Dostajesz określonych rozmiarów planszę oraz zestaw kotów (klocków) do umieszczenia. Masz nimi obracać w taki sposób, by wszystkie się zmieściły. Tyle! Z czasem pojawią się utrudnienia w postaci przedmiotów, coraz dziwniejszych kocich kształtów, a poziom trudności będzie rósł z każdym levelem. Tych jest zaś 80, co może zapewnić od jednej do kilku godzin zabawy - zależnie od naszego obeznania w temacie i przestrzennej wizji. Od siebie dodam, że po wzięciu szturmem 1/4 gry, szybko zacząłem napotykać małe schody. Do przeskoczenia, ale zaczynanie od początku weszło w krew.

Wszystko ma na celu chwile relaksu i przyjemnego kombinowania, do czego przygrywać nam będą kocie miauknięcia. Każdy nowy towarzysz dostanie swoją krótką zajawkę tekstową (jest język polski), a jedyna nieprzyjemność przyjdzie wraz ze sterowaniem. Nie to, że jest bezużyteczne, ale brak funkcji dotykowej w takiej grze nieco mnie bolał.
2024040421225700 s
Wiadomo, że Cats Organized Neatly należy traktować w ramach ciekawostki. Raczej nikt nie znajdzie w tym swojej nowej ulubionej gry. Jednak za 10 zł, dla oderwania głowy na moment i zatopienia się w czymś prostym - sprawdza się bardzo dobrze.

Dziękujemy za klucz do recenzji firmie DU&I Games


Plusy:

Thumb Up

Prosta mechanika

Thumb Up

Relaksujące/Pocieszne dźwięki kocich miauknięć

Thumb Up

Adekwatna cena


Minusy:

Thumb Down

Brak sterowania dotykowego

7.5 / 10

Nasza ocena

Awatar

Niko WłodekKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz