the-tetris-movie-is-a-trilogy-because-its-just-a-big-story-146719998225

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Prototyp gry Tetris Game & Watch pojawił się w sieci

Przez lata Tetris został wydany na niezliczone platformy, ale największą sławę zyskał na przenośnej konsoli Game Boy. W pewnym momencie planowano wersję dla poprzednika Game Boya, czyli linii handheldów LCD znanych pod nazwą Game & Watch. Mimo, że wersja Tetris Game & Watch nigdy nie została oficjalnie ogłoszona, a jej istnienie stało się tematem spekulacji, to materiały z rozgrywki z tej konsoli zostały ostatnio opublikowane online. Użytkownicy hiropapa00 i Vectrex0904 udostępnili je na Twitterze. Konsola wygląda jak wersja prototypu gotowego do wydania. 


Film z prototypem Tetrisa w wersji Game & Watch można zobaczyć poniżej. 


Z historycznego punktu widzenia jest to bardzo fascynujące odkrycie. Przemysł gier słynie z fatalnego zachowywania swojej historii, kompletnie ukończone gry zginęły w odmętach przeszłości i nigdy nie ujrzały światła dziennego. Choć to odkrycie jest fajne, to granie w Tetrisa na Game & Watch już takie nie jest, jak zauważa hiropapa00, gracze muszą poruszać dolny ekran poziomo. Ponieważ gra została ukończona, ale nie wydana, mówi się, że prawdopodobnie było to spowodowane problemami na rynku. 

Bardzo możliwe, że Nintendo nie było zadowolone z tego jak wygląda ta wersja Tetrisa lub że została ukończona zbyt późno. Możliwe również, że firma obawiała się, że ta wersja będzie zbyt gorsza od wersji wydanych na NESa i Game Boy. Nie ma pewności czy Nintendo zdecyduje się na wypowiedź w tej sprawie. Jednakże, minęło już kilka dekad i może być nawet ciężko znaleźć kogoś, kto pracował nad tą wersją Tetrisa. 

Co sądzicie o tym odkryciu? Czy według was to sterowanie jest wygodne? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz