switch-oled 0VSgOWQ

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Prezes Nintendo zaprzecza plotkom o Nintendo Switch 2

Najnowsze wyniki finansowe Nintendo dostarczyły wielu nowych informacji. Oprócz udostępnienia zaktualizowanych wyników sprzedaży gry The Legend of Zelda: Tears of Kingdom co cementuje ją jako jedną z najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch. Firma ogłosiła, że trwa praca nad filmem akcji na żywo z serii Zelda.


Prezes Shuntaro Furukawa także zdecydowanie zaprzeczył dużym plotkom o Nintendo Switch 2, takim jak jego prywatne pokazy na Gamescom 2023.

Choć ma to sens, że Nintendo zachowuje się, jakby Nintendo Switch 2 nie istniało (przyznanie się teraz mogłoby podważyć sprzedaż w okresie świątecznym dla obecnej konsoli), to jednak dziwne jest, że tak stanowczo zaprzecza, nawet gdy same wyniki finansowe sugerują istnienie nowej konsoli.

Mimo że obecna konsola Switch wkrótce wejdzie w ósmy rok życia na rynku, Nintendo podtrzymuje, że będzie nadal tworzyć nowe gry na nią, oprócz tych już zaplanowanych na rok 2024.

W oparciu o to oraz o ciągły sukces sprzedaży Switcha, można by argumentować, że oznacza to brak zamiaru Nintendo wprowadzenia nowej konsoli w przyszłym roku. Jednak Nintendo mówi, że chce kontynuować wydawanie gier na Switcha "bez związania się tradycyjną koncepcją cyklu życia platformy".

To bardzo sugeruje, że Nintendo będzie nadal wspierać obecnego Switcha nawet po wprowadzeniu Switcha 2 na rynek. W związku z tym można oczekiwać, że gry na Switcha 2 będą prawdopodobnie dostępne także na oryginalnym Switchu.

Firma dodaje: „W przyszłości chcielibyśmy nadal widzieć, jak wiele konsumentów gra na Nintendo Switch i utrzymać naszą dynamikę biznesową”.

Mówiąc o długotrwałym wsparciu, Nintendo także wspomina o swoim systemie kont na Switchu. Poprzednia rozmowa na ten temat zapewnienia płynnego przejścia na nową konsolę dzięki wykorzystaniu kont Nintendo. Potwierdza to, że Switch 2 pozwoli użytkownikom przenosić swoje konta, a nowe oświadczenie w tym tygodniu tylko to potwierdza.

Nintendo mówi: "Wprowadzenie konta Nintendo Account umożliwiło powiązanie historii użytkownika z jego osobistym kontem", wspominając, że wcześniej było trudno utrzymać informacje użytkownika z platformy na platformę.

"Stanowi to podstawę, na której Nintendo może utrzymać trwałe relacje z konsumentami", kontynuuje. Jeśli użytkownicy mogą przenosić swoje konta, można uznać, że będą mogli grać w dowolne gry cyfrowe powiązane z ich kontem na Switchu 2, co również potwierdza, że będzie on oferował cyfrową kompatybilność wsteczną.

Jedyne, co pozostało, to ogłoszenie konsoli przez Nintendo, ale kiedy to się stanie, jest dla wszystkich zagadką. Rok 2024 wydaje się być najbardziej prawdopodobny, ale ze względu na nieprzewidywalność Nintendo i fakt, że sprzedaż Switcha nadal jest silna, może to być odłożone nawet do 2025 roku.

W innych miejscach wyników finansowych Nintendo firma wspomina o tym, jak wiele bardziej udane stały się niektóre z jej serii dzięki konsoli Switch. Sprzedaż takich tytułów jak Mario Kart 8 Deluxe i Animal Crossing: New Horizons znacznie przewyższyła wyniki poprzednich części, bijąc rekordy sprzedaży, a niektóre z nich stały się długoterminowymi bestsellerami.

Oczekiwałoby się, że sprzedaż poszczególnych gier spadnie po roku, ale gry takie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Ring Fit Adventure utrzymały impet długo po premierze. W przypadku Breath of the Wild, tylko około 25% z jego całkowitej sprzedaży pochodziło z pierwszego roku od premiery.

Niedawno wydane Super Mario Bros. Wonder bez wątpienia pójdzie w te same ślady, ponieważ w swoje pierwsze dwie tygodnie sprzedał się w liczbie 4,3 miliona sztuk. Nintendo twierdzi, że jest to najszybciej sprzedająca się gra związaną z marką Super Mario w historii, choć uwzględniają tylko gry wydane od ery Nintendo DS i Wii w przód.

Nintendo podkreśla sukces filmu Super Mario Bros. jako czynnik przyczyniający się do tego sukcesu i spodziewa się, że wpłynie on na sprzedaż nadchodzących projektów, takich jak remake Super Mario RPG i Princess Peach Showtime.

Czy czekacie na ogłoszenie Nintendo dotyczące daty premiery Switcha 2? Jak myślicie kiedy to nastąpi? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz