Ace-Attorney-456-Ann 06-12-23

Właściciel zdjęcia: Capcom

Premiera trylogii Apollo Justice: Ace Attorney planowana na początek 2024 roku

Podczas pokazu Capcomu ogłoszono, że trylogia Apollo Justice: Ace Attorney zostanie wydane na Nintendo Switch. Kompilacja będzie zawierać trzy gry z serii: Apollo Justice: Ace Attorney, Phoenix Wright: Ace Attorney – Dual Destines i Phoenix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice. Capcom ujawnił, że gra zostanie wydana na początku 2024 roku, chociaż konkretna data premiery nie została jeszcze ujawniona w chwili pisania tego tekstu. Grafika dla każdej z gier została zremasterowana do jakości HD, a kolekcja będzie również oferować siedem różnych opcji językowych do wyboru. 


Poniżej znajduje się zwiastun tej kolekcji: Tytułu znajdujące się w Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy pierwotnie zostały wydane na platformach Nintendo DS i 3DS. Gry kontynuują tam, gdzie zakończyło Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, oferując nowe historie osadzone w tym samym świecie. W momencie rozpoczęci Apollo Justice, Phoenix Wright został wykluczony z zawodu adwokata i oskarżony o morderstwo, a tytułowy bohater gry musi go bronić. W kolejnych dwóch grach, Phoenix powraca jako główny bohater, ale dołącza do niego Apollo Justice jako grywalna postać. Phoenix otrzymuje pierwsze miejsce w tytułach tych dwóch gier, ale Capcom umieścił imię Apollo Justice celowo w centrum uwagi dla tej nowej kolekcji. 

Seria Ace Attorney stałą się popularna dla Capcomu na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Seria ta rozpoczęła się w 2001 roku na konsoli Game Boy Advance, ale do Ameryki Północnej trafiła dopiero w 2005 roku, gdy Phoenix Wright: Ace Attorney ukazał się na Nintendo DS. Seria szybko stała się ważną częścią konsol przenośnych Nintendo, ale Capcom coraz częściej dostarcza te gry na inne platformy w ostatnich latach. Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy jest właściwie trzecią kolekcją opartą na serii, po Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy z 2019 roku i The Great Ace Attorney Chronicles z 2021 roku. Zaskakująco po Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy wciąż pozostanie kilka niezebranych w kolekcję gier, więc miejmy nadzieje, że Capcom będzie kontynuował wydawanie tych kolekcji. 

Czy czekacie z niecierpliwością na Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy? Czy byliście zadowolenie z ogłoszenia tej kolekcji? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz