NSwitch OctopathTravelerII 02

Właściciel zdjęcia: Square Enix

Ponad 40 próbek z OST Octopath Traveler 2

Już tylko miesiąc dzieli nas od premiery Octopath Traveler II. Premiera gry będzie miała miejsce 24 lutego. Square Enix udostępniło na swojej japońskiej stronie kilka zapowiedzi ścieżki dźwiękowej z gry. Możemy spodziewać się, że ta muzyka będzie naprawdę wyjątkowa. 


Do pracy nad grą wrócił kompozytor Octopath Traveler – Yasunori Nishiki. Z każdego pojedynczego zwiastuna, które zostały wydane do tej pory, muzyka brzmi bardzo dobrze. Ale Square Enix chce podkreślić to jeszcze bardziej udostępniając 42 próbki nadchodzącej ścieżki dźwiękowej. Są to dwie pierwsze płyty pochodzące z ogromnej sześciopłytowej kolekcji muzyki z gry, która zawiera epickie melodie ożywiające kolorowy świat Solistii. Pakiet zawiera również książeczkę, w której kompozytor Yasunori Nishiki, reżyser Keisuke Miyauchi i producent Masashi Takahashi omawiają produkcję muzyczną. 

42 próbki zawierają motywy muzyczne dla ośmiu bohaterów, motywy obszarów i miast oraz muzykę do cutscenek. Przedział czasowy wszystkich próbek wynosi od 20 do 40 sekund. Łącznie daje to do przesłuchanie 30 minut przedpremierowej muzyki.

Zapowiedź ścieżki dźwiękowej znajdziecie tutaj.

Główny motyw jest czymś co możemy kojarzyć, z tego względu, że muzyka ta była zawarta w zwiastunie zapowiadającym grę. Ilość nowych utworów jest ogromna. Jedną z nowości w Octopath Traveler II jest cykl dnia i nocy, który zmienia nie tylko rodzaj umiejętności, których można użyć, ale także zmienia właśnie oprawę dźwiękową. Podobny koncept był w serii Xenoblade. 

Octopath Traveler po raz pierwszy został wydany w 2018 roku i sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie. Gra jest dostępna w Nintendo eShop w cenie 249,80 zł 

Octopath Traveler II wychodzi w przyszły miesiącu na Nintendo Switch. Można również zamówić w przedsprzedaży ścieżkę dźwiękową gry, której premiera nastąpi w marcu 2023 roku. W tym momencie można zakupić pre-order gry w Nintendo eShop w cenie 259 zł.

Co sądzicie o udostępnionych próbkach melodii? Która wpadła wam najbardziej ucho? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz