Pokemon-Sleep-release-date-Pokemon-Go-

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Pokémon Sleep firmy Nintendo sprawi, że śledzenie stanu zdrowia będzie przyjemne

Pokémon Sleep spędziło kilka lat w pandemicznym limbo po tym, jak zostało ogłoszone w 2019 roku. W ramach najnowszej Prezentacji Pokémon – The Pokémon Company potwierdziło w końcu, że będzie można spać z Pikachu. 


Korzystając ze smatfona i opcjonalnego akcesorium Pokémon Go+ Plus, Pokémon Sleep może dać wam dostęp do podstawowych metryk śledzenia snu, jednak nie tak jak smartwatch lub aplikacja do śledzenia snu. Prawdziwą różnicą jest to, jak Pokémon Sleep wplata mechanikę gry w to, co sprowadza się do ćwiczenia kształtowania nawyków. Jest to tylko kolejny przykład długiej historii Nintendo, które stara się łączyć granie ze zdrowym stylem życia. 

Jak każda szanująca się gra o Pokémonach, Pokémon Sleep wprowadza do uniwersum nowego profesora Pokémonów (profesor Neroli, badacz snu) i nową krainę. W tym przypadku małą wyspę, która jest domem dla dużego śpiącego Snorlaxa. Ponieważ gra porządkuje typy snów na dozing, snoozing i slumbering, gracz przyciągnie Pokémona powiązanego z jego typem snu. Wszystkie stworki można będzie znaleźć zebrane wokół Snorlaxa, gdy obudzimy się rano. Im więcej śpimy, tym więcej Pokémonów zidentyfikujemy, uzupełniając w miarę upływu czasu „indeks snu”. 

Jeżeli dokupimy nowe akcesorium Pokémon Go+ Plus – swego rodzaju rozwinięcia idei oryginalnej opaski Pokémon Go Plus – będzie można monitorować i nagrywać swój sen, słuchać kołysanek, korzystać z opaski jak z budzika. Urządzenie jest kompatybilne z Pokémon Go, pozwala na łapanie pokemonów i kręcenie PokéStopów. 

Warto zauważyć, że nie jest to pierwsze akcesorium prozdrowotne związane z serią Pokémon. Do kopii Pokémon: HeartGold i SoulSilver na Nintendo DS był dołączony Pokéwalker. Został on zainspirowany wczesnymi eksperymentami ze step-trackingiem, takimi jak Pokémon Pikachu 2 GS i pozwalał zdobywać dodatkowe doświadczenie dla swoich stworków, zabierając je na spacery i przesyłając dane między Pokéwalkerem a DS przez podczerwień. 

Nintendo, jeden z współwłaścicieli The Pokémon Company, regularnie starało się tworzyć gry, które zmotywują graczy do wstania z kanapy, a w niektórych przypadkach, specjalnie zaprojektowane tak, aby poprawić swoje zdrowie. Oczywistym przykładem jest Fit Balance Board, akcesorium, które było w zasadzie inteligentną wagą. Ostatnim przykładem jest Ring Fit Adventure na Nintendo Switch, do którego jest dołączone są: obręcz do pilatesu i pasek na nogę pozwalający poruszać się w grze RPG z ćwiczeniami poprzez serię przysiadów czy ściskania obręczy.

 
Czegoś więcej powinniśmy się dowiedzieć przed końcem roku. Pokémon Sleep nie posiada sztywnej daty premiery, ale celuje w lato 2023 roku. Pokémon Go+ Plus również ma być dostępne w lipcu 2023 roku w jeszcze nieustalonej cenie. 

Jesteście zainteresowani takim gadżetem? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz