pikmin-4-preorder-guide-ign-1686057027230

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Pikmin 4 - Nowy zwiastun i szczegóły fabuły gry

Od momentu ogłoszenia Pikmin 4 Nintendo w pewnym stopniu przestało mówić o grze, zamiast tego skupiając się na The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Najnowsza odsłona przygód Linka jest dostępna od kilku tygodni, ale teraz skupienie przeniosło się na kolejną dużą premierę na Nintendo Switch. Dzisiaj opublikowano nowy zwiastun Pikmin 4, dający wgląd w fabułę gry, która będzie koncentrować się na zaginięciu głównego bohatera serii – Kapitana Olimara. Dobry kapitan wylądował awaryjnie na tajemniczej planecie, a Komandosi Ratunkowi wyruszyli w pościg za nim. 


Niestety, Komandosi Ratunkowi również lądują awaryjnie, a nowo zwerbowany rekrut będzie musiał uratować wszystkich. Tym nowym rekrutem jest właśnie gracz. Gracze będą mieli możliwość dostosowania wyglądu postaci – jest to pierwszy raz w serii. Nowy zwiastun Pikmin 4 znajduje się poniżej. Z materiału wideo wynika, że gracze będą mieli wiele różnych opcji, aby spersonalizować swoją postać, w tym różne odcienie skóry, fryzury, kształty głowy i wiele więcej. Zwiastun sugeruje, że projekty te wciąż będą pasować do już istniejącego świata gier, i będzie również interesujące zobaczyć, jakie projekty stworzą fani. Jak dotąd reakcje na zwiastun wydają się być dość pozytywne, i wygląda na to, że wielu fanów jest podekscytowanych, aby przetestować grę, gdy zostanie wydana 21 lipca.

Franczyza Pikmin swój żywot zaczęła na konsoli Nintendo GameCube, a pierwsza gra z serii była tytułem startowym dla tej platformy w Japonii. Od tego czasu seria ma trzy główne części, a także dwa spin-offy: Hey! Pikmin i Pikmin Bloom. Serię stworzył twórca Mario, Shigeru Miamoto. Choć franczyza nie ma oficjalnych powiązań z serią Mario, jest jedyną serią spoza Mario, która jest reprezentowana w japońskim Super Nintendo World, gdzie postacie pojawiają się w kilku niewielkich cameo. 

Jesteście fanami serii Pikmin? Co sądzicie o nowych opcjach customizacji postaci? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz