Persona-3-Reload

Właściciel zdjęcia: Atlus

Persona 3 Reload - Czy Nintendo Switch zostanie uwzględnione?

Fani serii Persona wiedzą, że Atlus i Nintendo mają dosyć zaskakująco trudne relacje, ponieważ Nintendo Switch rzadko widzi premierę gry z tej serii w tym samym dniu, co inne platformy. Dopiero w zeszłym roku na Nintendo Switch ukazała się Persona 5 Royal, a Persona 5 Strikers była jedynym znaczącym wyjątkiem. Niestety wydaje się, że może to również być prawdą dla niedawno ogłoszonej gry Persona 3 Reload. 


Gra została ogłoszona podczas prezentacji Xbox Games Showcase w zeszłym tygodniu, co oznacza, że Atlus opóźniło ujawnienie, na jakie inne platformy trafi gra. Atlus właśnie udostępnił zwiastun Persona 3 Reload na swoim oficjalnym kanale YouTube potwierdzając, że gra zostanie wydana na PS4, PS5 i PC, a także na Xbox One i Xbox Series X. Niestety, Nintendo Switch nigdzie nie jest widoczne.

Mimo że zauważalny brak Nintendo Switch może niepokoić fanów serii Persona preferujących tę platformę, istnieje nadal szansa na ogłoszenie wersji na Switch. Bardzo możliwe, że Nintendo zachowało ogłoszenie wersji Persona 3 na Switcha na swoją kolejną prezentację Nintendo Direct, gdzie spekuluje się, że odbędzie się w przyszłym miesiącu. Wiele wskazuje na to, że firma postąpiła podobnie w przypadku niedawno wydanych portów Persona wcześniej w tym roku, jest więc nadzieja, że port nowej odświeżonej gry nie jest całkowicie stracony. 


Jednak nie wszystkie wieści są złe dla posiadaczy Nintendo Switch, ponieważ niedawno Atlus potwierdził także platformy, na których Persona 5 Tactica zostanie wydana jednocześnie. Zwiastun spin-offu został przesłany na oficjalny japoński kanał Atlus na YouTube, co ujawnia, że gra zostanie wydana na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC i Nintendo Switch 17 listopada tego roku. Co do tego, dlaczego Atlus potwierdziło wydanie Persona 5 Tactica na Switchu, a Persona 3 Reload już nie, może być to potencjalnie kwestią czasu, ponieważ ta druga wciąż nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery. 

Na początek, Atlus wyjaśnił, że Persona 3 Reload nie będzie zawierać żeńskiej protagonistki z Persona 3 Portable, ale zasugerował, że może zawrzeć elementy fabularne zarówno z tej wersji, jak i z Persona 3 FES. Niestety, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na więcej szczegółów, ale miejmy nadzieję, że nowe Nintendo Direct rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące dostępności remake’u na tej platformie. 

Jak myślicie, jaka jest szansa na ogłoszenie wersji Persona 3 Reload na Nintendo Switch podczas przyszłej prezentacji Nintendo Direct?

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz