denise-jans-mDpXMH5ntRo-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Denise Jans

Pasja zbierania: Gracz chce zdobyć wszystkie gry na konsolę Wii

Pewien gracz postawił sobie za życiową misję zebranie wszystkich gier na konsolę Wii jakie kiedykolwiek zostały wydane. Dominic Tringali jest najprawdopodobniej największym kolekcjonerem gier na tę platformę na Malcie. Posiada nieco ponad 1000 unikalnych tytułów spośród 1600 stworzonych przez Nintendo w ciągu 15 lat. 


Mieszkając na Malcie od 2014 roku, Tringali który urodził się w Japonii jako Amerykanin, prowadzi rejestr swojej kolekcji oraz wszystkich tytułów, które jeszcze musi zdobyć. „Kiedy tylko znajdę jedną pozycję, mogę ją wykreślić z listy. Bardzo się wtedy ekscytuję” – powiedział. 

Urodzony w 1985 roku w Tokio, w tym samym roku co premiera gry Super Mario Bros. na konsolę Nintendo Entertainment System, Tringali dorastał grając w gry wideo, naturalnie skłaniając się ku konsolom i grom od Nintendo. 

Zawsze uważałem, że gry wideo to świetny sposób na natychmiastowe nawiązanie więzi z druga osobą” – powiedział. Dorastając w Ameryce po przeprowadzce z Japonii, Tringali zapraszał swoich przyjaciół na kilka rund w Mario Kart. Jednak w 2006 roku miłość Tringali do japońskiej firmy osiągnęła nowe szyty wraz z premierą konsoli Wii. 

Piąta główna konsola firmy Wii, ożywiła Nintendo w branży gier, gdy obie główne konkurencyjne firmy Microsoft i Sony, próbowały skopiować kontroler sprzętu od N. Konsola Wii została ostatecznie wycofana w 2013 roku, gdy Nintendo skupiło się na swojej kolejnej generacji konsol. 

W przeciwieństwie do innych konsol, Wii wykorzystywało sterowanie ruchem, co od razu uczyniło ją intuicyjną dla wszystkich pokoleń. Dzięki temu Wii sprzedało się lepiej niż łączna sprzedaż konsol Sony i Microsoftu w okresie po premierze, wysyłając niemal 3,2 miliona egzemplarzy jeszcze przed skończeniem roku. 

To właśnie fizyczne, ruchowe sterowanie Wii mnie do siebie przyciągnęło” – powiedział. 

Na początku konsola była dla fana Nintendo taka sama jak każda inna, używa jej do grania w gry takie jak Wii Sports czy Mario Kart, wyłącznie dla przyjemności, ale po osiągnięciu liczby 50 gier, gracz zdał sobie sprawę, że jego niewielka kolekcja się powiększa.

Przy dwustu grach stwierdziłem, że po prostu zdobędę je wszystkie.” 

Mimo pasji do wykreślania każdej gry z listy, wiele z tych gier pozostało nienaruszonych i nieogranych, stojąc na półce wciąż w plastikowej folii. Mimo, że Wii jest powszechnie uważane za konsolę przyjazną rodzinom, nie jest pozbawione treści dla dorosłych. Gra We Dare to dojrzałą gra imprezowa, która była reklamowana jako seksowna i ekscentryczna gra dla par, co doprowadziło do jej anulowania w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz uczyniło ją jedną z rzadszych gier na tej konsoli. 

Kupiłem ją na Malcie!” – wykrzyknął Tringali. 

Cały czas przeszukując strony takie jak Facebook Marketplace, aby znaleźć lokalnych sprzedawców, którzy nie oszacowują swoich przedmiotów. Tringali powiedział, że to dreszczyk emocji związany z polowaniem na gry utrzymuje u niego tę pasję przy życiu. 

To, co robi na mnie wrażenie, to nie wielkość mojej kolekcji, ale to, że zdobyłem ją za prawie żadne pieniądze. Znalazłem lokalnego sprzedawcę na Malcie, który sprzedał mi egzemplarz gry Klonoa za 5 euro, a ta gra jest obecnie warta ponad 100 euro.

To brzmi podejrzanie” – uśmiechnął się, ale Tringali powiedział, że jego obowiązkiem jest kolekcjonowanie, a nie wycena rzeczy innych ludzi, podczas gdy stara się uzupełnić swoją kolekcję tak tanio, jak to tylko jest możliwe.

Nie mając pojęcia, kiedy kolekcja zostanie ukończona, Tringali nie ma również pomysłu, co zrobi gdy w jego dzienniku nie będzie miał już czego odhaczać. Ale jeśli ten dzień kiedykolwiek nadejdzie, kolekcja może zmienić właściciela, ponieważ kolekcjoner uważa liczne gry „po prostu za rzeczy”. 

Co do tego za ile by sprzedał, Tringali wycenił swoją obecną kolekcję na około 13 000 euro, co pozwoliłoby mu na osiągnięcie zysku. 

Czy kiedykolwiek mieliście kolekcję czegokolwiek, co chcieliście uzupełnić w pełni, podobnie jak gracz z tekstu? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz