nintendo-console-patent-6b8b

Właściciel zdjęcia: WIPO

Nowy patent od Nintendo: Czy czeka nas dual-screenowa konsola?

Na Nintendo, zawsze można liczyć, że będzie eksperymentować z hardware'em. Czasem to się opłaca, jak w przypadku Wii i Switcha, a czasem kończy się wielkim niepowodzeniem, jak Wii U i jego nieudanym GamePadem. 


Mimo że Nintendo Switch nadal dobrze się sprzedaje, pomimo swoich ponad sześciu lat na rynku, mało prawdopodobne jest, że jego następca – na razie nazwany Switch 2 – będzie taką radykalną odmianą. Ostatnią rzeczą, jakiej Nintendo chce, jest sytuacja podobna do Wii U, która wprowadza zamieszanie i odstrasza klientów. 

Prawdopodobnie minie jeszcze trochę czasu, zanim Nintendo faktycznie zaprezentuje to urządzenie, ale w międzyczasie pojawiły się pewne wskazówki dotyczące podejścia Nintendo do rozwoju konsoli, dzięki nowo odkrytemu patentowi – który przedstawia konsolę z dwoma ekranami, wyglądającą bardzo podobnie do DS lub 3DS.

Ten patent został złożony w listopadzie ubiegłego roku, ale został opublikowany przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) wcześniej w tym miesiącu i po raz pierwszy zauważony przez Game Rant. 

Nie ma on właściwej nazwy poza "Urządzeniem Elektrycznym", ale jest to wyraźnie urządzenie do gier, które można składać i ma dwie ekrany. 

To, co sprawia, że jest to szczególnie fascynujące, to fakt, że w przeciwieństwie do przenośnych konsol DS, gdy urządzenie jest złożone, ekrany wciąż są skierowane na zewnątrz, co pozwala na kontynuowanie interakcji z nimi

Ponadto urządzenie składa się z dwóch części, które można rozdzielić i używać niezależnie od siebie. Mogą także łączyć się bezprzewodowo, więc teoretycznie dwie osoby mogłyby grać razem, używając każdej części osobno.
nintendo-console-patent-2-9d33

Jeśli to miałoby być projektem dla Switch 2, sugerowano, że mógłby to stanowić odpowiedź Nintendo na możliwość uruchamiania gier DS za pośrednictwem swojego usługi online, która dodaje retro gry z jego starszych konsol.

Niektóre gry DS zostały przeniesione na Wii U za pośrednictwem wirtualnej konsoli, gdzie można było korzystać z telewizora i GamePada jako osobnych ekranów, aby naśladować podwójne ekrany DS. Wadą było to, że wymagało to użycia GamePada. 

Prawdopodobnie to tylko poboczna część tego projektu, ponieważ Nintendo nie pozwoli, aby dwudziestoletnia przenośna konsola narzucała projekt swojej nowej konsoli głównej.

Należy podkreślić, że to wszystko jest hipotetyczne. Biorąc pod uwagę miłość Nintendo do tajemnicy, trudno uwierzyć, że pozwoliłoby na tak łatwe znalezienie projektu Switch 2 przez fanów. 

Tak jak w przypadku każdego patentu, nie ma gwarancji, że to, co zostało zaprojektowane, stanie się rzeczywistym produktem, a także diagramy patentowe zawsze są celowo złej jakości, aby ujawnić jak najmniej informacji. Dlatego podstawowa funkcjonalność urządzenia, które dzieli się na dwie części, może być realna, ale rzeczywista konsola - jeśli istnieje - prawdopodobnie wygląda zupełnie inaczej i nie przypomina DS-a. 

Co do daty oficjalnej prezentacji Switch 2, podejrzewa się, że może to nastąpić na początku 2024 roku, biorąc pod uwagę powszechne przypuszczenia, że konsola zostanie wydana pod koniec przyszłego roku. 
nintendo-console-patent-3-f4b1

Twierdzi się również, że niektóre studia już otrzymały zestawy deweloperskie. Jednak nie oczekujcie, że wyciekną jakiekolwiek obrazy konsoli, ponieważ zrobienie tego zaszkodziłoby ich relacji z Nintendo. 

Czy uważasz, że Nintendo powinno kontynuować eksperymentowanie z nowymi koncepcjami sprzętu, mimo wcześniejszych niepowodzeń? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz