E3-2023-Sony-Microsoft-Nintendo 01-30-23

Właściciel zdjęcia: ReedPop

Nintendo, Xbox i PlayStation podobno nie dołączą do E3 2023

Pierwsze fizyczne targi E3 mogą być pozbawione kilku największych gwiazd branży. Z doniesień wynika, że Nintendo, Xbox i Sony nie będą obecne w Los Angeles. Źródła związane z serwisem IGN ujawniły, że prezentacja Microsoftu ograniczy się do równoległego pokazu, który jak stwierdził CEO Xbox Phil Spencer, odbędzie się „w czasie, który miejmy nadzieję, będzie dogodny dla prasy, a nawet konsumentów wybierających się na targi E3” - rezygnując ze stoiska na samym pokazie. 


Źródła IGN poinformowały ponadto, że ani Nintendo, ani Sony nie będą obecne. Wcześniej Sony nie było obecne na E3 2019 (po raz pierwszy od premiery oryginalnych targów expo w 1995 roku), ich ciągły sukces sprawił, że ich obecność była nieco wątpliwa. 

W międzyczasie, chociaż Nintendo nadal prezentowało fizyczne stoisko na wydarzeniu, okazało się, że efektywność formatu prezentacji „Direct” okazała się podobnie bardziej opłacalna. Nie wiadomo jeszcze, czy któraś z firm zamierza zbiegać E3 z cyfrową prezentacją. 

E3 2023 będzie pierwszym, które będzie zarządzane przez ReedPop, firmę o dużym potencjale na scenie konwentowej z imponującym portfolio, które obejmuje PAX, EGX i New York Comic-Con. ReedPop przekazało dla IGN oświadczenie: „Odkąd ReedPop podpisał kontrakt na prowadzenie E3 sześć miesięcy temu, pracowaliśmy pilnie z członkami ESA w oparciu o ich opinie, aby stworzyć nowy typ E3, który wspiera ich cele i potrzeby.” 

Proces ten wymagał czasu ze względu na ogromną ilość interesariuszy oferujących wkład, choć doceniamy, że mogliśmy być bardziej transparentni wobec pytań, na które wciąż finalizowaliśmy odpowiedzi. Nadal niestrudzenie pracujemy nad stworzeniem widowiska, które połączy globalny przemysł gier. Wierzymy, że stworzyliśmy nowy format wydarzenia, który służy zarówno branży, jak i jej fanów, i jesteśmy zaangażowani w budowanie i rozwijanie go w nadchodzących latach.

To nie sprawia, że status obecności powyższych firm jest bardziej jasna, choć jeśli wierzyć doniesieniom, ReedPop bez wątpienia będzie ciężko pracował próbując wypełnić sporą lukę, jaką stworzy ich nieobecność. 

Czy uważacie, że show będzie sukcesem bez wielkiej trójki? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz