Czas-premiery-Mario-Rabbids-Sparks-of-Hope-kiedy-gra

Właściciel zdjęcia: Ubisoft / Nintendo

Niepewna przyszłość: Co czeka serię Mario + Rabbids?

W erze konsoli Nintendo Switch, gry z serii Mario + Rabbids stały się już stałym elementem, przy czym Maro + Rabbids: Kingdom Battle ukazało się kilka miesięcy po samej konsoli. Gra ta okazała się zaskakującym sukcesem, co doprowadziło do wydania sequela w zeszłym roku, Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Pomimo dużej ilości pochwał, Sparks of Hope okazało się komercyjnym rozczarowaniem dla Ubisoftu, a przyszłość serii pozostaje wątpliwa. Mimo, że to wywołało zaniepokojenie wśród fanów, producentka serii, Cristina Nava, nie martwi się. W rozmowie z Video Games Chronicle, Nava stwierdziła, że Ubisoft Milan wierzy, że gra znajdzie swoich odbiorców z czasem.


Pierwsza część Mario + Rabbids miała ponad 10 milionów graczy. Pomimo, że to Mario, to również jest to fuzja gry przygodowej z taktyczną turówką. Dlatego nie możemy oczekiwać wysokich sprzedaży na samym początku, ponieważ taka gra rozwija się powoli” wypowiedziała się Nava dla Video Games Chronicle. „Nawet jeśli na początku wydawało się, że Sparks of Hope nie spełniło oczekiwań, jesteśmy pewni, że przez wiele lat marka będzie rosłą. Ponieważ gra została dobrze przyjęta, zarówno przez prasę, jak i publiczność, bardzo dobrze. To tylko kwestia czasu”.

Dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot, niedawno ujawnił, że Nintendo poradziło wydawcy, aby nie wydawać kolejnej gry z serii Mario + Rabbids na Switchu, tylko poczekać na premierę Switch 2. Nintendo w dużej mierze unikało wydawanie podobnych gier z Mario na tej konsoli, obecnie dostępne są pojedyncze części Mario Golf, Mario Tennis i Mario Strikers. Istnieje możliwość, że Ubisoft mógłby skorzystać, trzymając Sparks of Hope aż do premiery Nintendo Switch 2. Niemiej jednak istnieje również szansa, że Nava ma rację i taktyczny charakter serii może po prostu powoli przyciągać graczy. 

Jednym z czynników, które mogą przynieść korzyść Sparks of Hope, jest nadchodzące DLC. 30 sierpnia Ubisoft wyda Raymana w Phantom Show, co będzie poboczną historią, w której Rayman będzie współpracować z Rabbid Mario i Rabbid Peach. Z tego, co dotychczas ujawniono, DLC wydaje się być w pewnym stopniu podobne do dodatku Donkey Kong Adventure, który został wydany dla poprzedniej gry. Popularność Raymana może wystarczyć, aby przekonać graczy wahających się co do Mario + Rabbids: Sparks of Hope. 

Mario + Rabbids: Sparks of Hope jest dostępne w Nintendo eShop w cenie 279,90 zł. 

Myślicie, że Sparks of Hope ma szansę na zdobycie szerszego grona odbiorców? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz