maxresdefault  1

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Największe nowości z lutowego Nintendo Direct

Za nami pierwsze Nintendo Direct w tym roku. I Nintendo nie zawiodło. Mamy teraz szerszą perspektywę na plany Nintendo w pierwszej połowie 2023 roku na Switchu. Wąsaty hydraulik nie pojawił się i wydaje się, że Pokémony mają zasłużony rok przerwy. 


Retro graczom został dostarczony zwiastun sequela do tego, co wielu uważa za najlepszą grę jaka kiedykolwiek powstała. Mowa oczywiście o The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. 

Czytajcie dalej, aby poznać największe zapowiedzi gier i zwiastuny z lutowego Nintendo Direct: 


Advance Wars 1+2 Re-Boot Camp 


 
Zaplanowany pierwotnie na zeszły rok, ale opóźniony ze względu na inwazję Rosji na Ukrainie, podwójny remake Advance Wars i Advance Wars 2: Black Hole Rising z Game Boy Advance. Będzie to wskrzeszenie jednej z najbardziej kultowych serii Nintendo dla nowego pokolenia. 

W grze przyjdzie nam dowodzić armią w turowych bitwach taktycznych, które odbywają się na lądzie, w powietrzu i na morzu. A kiedy skończy się kampania zawsze można powalczyć ze znajomymi w czteroosobowym trybie multiplayer. 

Data wydania: 21 kwietnia 

Cena: 249,80 zł (Pre-Order)


Gry z Game Boy i Game Boy Advance 


 
Długo to trwało, ale Nintendo Switch Online w końcu otrzyma tytuły z Game Boy i Game Boy Advance. Pierwsza partia gier jest już dostępna do pobrania. Standardowi subskrybenci Nintendo Switch Online mają dostęp do biblioteki Game Boy, z grami startowymi takimi jak Tetris, Super Mario Land 2: 6 Golden Coins i The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX. 

W nieco złym smaku Nintendo, tytuły z Game Boy Advance są ekskluzywne dla członków Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Już teraz można ograć takie hity jak Zelda: The Minish Cap i Mario Kart: Super Circuit. Więcej tytułów dla obu platform zostanie dodanych w przyszłości. 


The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom 


 
Najlepszą wiadomością dotyczącą obecności Tears of the Kingdom w lutowym Nintendo Direct było to, że nie było żadnych obaw o opóźnienie daty premiery. Długo oczekiwany sequel jednej z najlepszych gier wszechczasów nadejdzie 12 maja. 

Data wydania: 12 maja 

Cena: 289,80 zł (Pre-Order)

Metroid Prime Remastered 


 
Legendarna pierwsza gra Samus Aran w 3D od lat znajduje się na liście gier na konsolę. Podczas gdy Metroid Prime 4 wciąż jest nieosiągalne, w końcu mamy Remaster HD oryginału. 

Dzięki zremasterowanej oprawie wizualnej, dźwiękowej i sterowaniu będzie to najlepszy sposób na odwiedzenie niebezpiecznej planety Tallon IV. Pierwsza odsłona Metroida 2D na Switchu, Metroid Dread zachwycała. Teraz pora na klasyk z GameCube. 

Data wydania: już teraz na Nintendo eShop 

Cena: 169,80 zł

Pikmin 4 


 
Minęło prawie 10 lat od ostatniej nowej odsłony gry Pikmin. W najnowszym zwiastunie przedstawiono nam kilka nowych typów Pikminów, jak choćby lodowe Pikminy. Co ważniejsze poznaliśmy kosmicznego psa Oatchi, który pomoże graczom w rozwiązywaniu zagadek. 

Data wydania: 21 lipca 

Cena: 249,80 zł (Pre-Order)

Splatoon 3 


 
Splatoon 3 będzie rozbudowywało swoją obecną ofertę w 2023 roku dzięki Expansion Pass DLC. W dwóch falach, z których pierwsza pojawi się wiosną, gracze będą mogli ponownie odwiedzić Inkopolis z oryginalnej gry. Wszystko w Inkopolis będzie funkcjonować w taki sam sposób, jak w Splatoon 3 w Splatsville. Fala druga doda nową kampanię dla jednego gracza, która została ujawniona w tajemniczym teaserze. 

Data wydania: pierwsza fala Wiosna 2023, druga fala ??? 

Cena: 100 zł (Expansion Pass)

Pozostałe


 
Powyżej znajdują się streszczenia największych ogłoszeń, ale w pierwszym tegorocznym Nintendo Direct było tego znacznie więcej. Wśród nich znalazło się między innymi kolejna fala tras Mario Kart 8 Deluxe Booster Course Pass, nowy zwiastun multiplayerowej platformówki Disney Illusion Island oraz bardzo krótki teaser zupełnie nowej gry Professor Layton. 

Jak wam się podobało pierwsze Nintendo Direct w tym roku? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz