ARCEUS

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Najlepsze gry z Pokemonami na Nintendo Switch

Uwielbiasz łapać przeróżne stworki w wirtualnym świecie? Poznaj najlepsze gry z serii Pokemon na Nintendo Switch i ciesz się doskonałą zabawą. Oto 6 tytułów, które koniecznie musisz sprawdzić!


Pokemon Legends: Arceus  


Produkcja zabiera nas do regionu Sinnoh, znanego z wielu wcześniejszych odsłon. Jednak tym razem rozgrywka dzieje się w dalekiej przeszłości, a ludzie i Pokemony żyją ze sobą w zgodzie. Gracz będzie odkrywał tajemnice wyspy i tworzył pierwszy w jej historii Pokedex. Ponadto postara się zbadać zagadkę tytułowego Arceusa. Według wielu fanów to najlepsza gra o pokemonach na Nintendo Switch i potwierdzają to wysokie oceny recenzentów. Zdecydowanie warto ją sprawdzić!

Tytuł oferuje rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby i wyróżnia się dosyć atrakcyjną i kreskówkową grafiką, która może przypominać oprawę The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Podczas podróży w tym niezwykłym świecie będzie Ci towarzyszyć bardzo atrakcyjna muzyka.

Pokemon Legends: Arceus w sklepach od 259.00zł
OleOle.pl
259.00zł
Sprawdź

 

Pokemon Scarlet i Violet


18 listopada 2022 roku Game Freak zaprezentował dziewiątą generację kieszonkowych stworków. Pokemon Violet (nasza recenzja tutaj) i Pokemon Scarlet znów zabierają nas do otwartego świata. Tym razem zawędrujemy do regionu Paldea, pięknej krainy, gdzie czekają na nas pustkowia, łańcuchy górskie i jeziora. Dostępne mamy trzy ścieżki fabularne Tą najbliższą Pokemonowym sercom będzie Victory Road, czyli liga i zbieranie odznak z kolejnych gymów.

Pokemon Scarlet w sklepach od 213.59zł
Electro.pl
219.31zł
Sprawdź
Avans.pl
219.31zł
Sprawdź
Media Expert
213.59zł
Sprawdź

 

Pokemon Sword i Shield 


Tym razem gracz trafia do regionu Galar. Tak, jak w wielu innych produkcjach, będziemy łapać stworki i walczyć z innymi trenerami. Do najważniejszych nowości należą formy Gigantomax, które niekiedy można aktywować podczas walki. Dzięki temu rozgrywka nabiera strategicznego zacięcia, co doceniło wielu entuzjastów Pokemonów, którzy uwielbiają nowatorskie rozwiązania. 

Gra prezentuje atrakcyjną i charakterystyczną dla serii grafikę. Oprawa dźwiękowa również stoi na wysokim poziomie i zachęca do eksploracji świata pełnego niezwykłych tajemnic. Wciągająca fabuła i znakomita mechanika rozgrywki sprawiają, że fani popularnych Pokemonów tak uwielbiają tę produkcję.


Pokemon: Let's Go, Pikachu! i Let's Go, Eevee!


Wskakujemy do wirtualnego świata, a za nami podąża Pikachu lub Eevee (w zależności od wybranej wersji). Akcja została osadzona w regionie Kanto, a zadaniem gracza jest schwytanie wszystkich pokemonów, które na tym terenie występują. Ciekawą nowością jest łapanie stworków przy pomocy kontrolera. W tym zadaniu może pomóc drugi gracz, co znacznie ułatwia zabawę. Ponadto można dokupić dodatkowy gadżet w formie pokeballa, a ten świetnie zastępuje kontroler.

Miła dla oka grafika, świetna muzyka oraz szereg innowacji sprawiły, że ten tytuł możemy śmiało umieścić na liście najlepszych gier z Pokemonami na Nintendo Switch. Zdecydowanie warto z nim się zapoznać, gdyż czeka na Ciebie wiele godzin doskonałej zabawy.

Pokemon Let's Go Eevee! w sklepach od 239.00zł
Amazon.pl
239.00zł
Sprawdź


Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl 


To remake popularnej gry z 2007 roku, która pojawiła się na Nintendo DS. Gracz wciela się w postać trenera, aby wreszcie zostać mistrzem Ligi Pokemon. Tym razem będziemy nie tylko łapać Pokemony, ale również rywalizować ze złowrogim Teamem Galactic, który planuje zniszczyć świat. Dodatkowym celem będzie złapanie legendarnego Pokemona. To Dialga lub Palkia (w zależności od zakupionej wersji gry). 

Rozgrywkę będziemy obserwować z lotu ptaka. Mamy tu do czynienia z ładną grafiką, która nawiązuje do klasycznych odsłon. Oprawa dźwiękowa również potrafi zachęcić do zabawy, a walki wywołują wiele emocji. Wszystko to sprawia, że Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl możemy polecić każdemu miłośnikowi tej uznanej serii.


New Pokemon Snap


Czas na oryginalną produkcję, w której przemierzamy świat pełen Pokemonów, aby… robić im zdjęcia. Będziemy więc podróżować po przeróżnych terenach w poszukiwaniu zarówno tych pospolitych, jak i najbardziej unikalnych stworków. Warto nadmienić, że pojazdu, w którym podróżujemy, nie można zatrzymać, dlatego kluczową rolę odgrywa tu refleks. Gracze mogą jednak korzystać z przynęty, aby zachęcić Pokemony do bliższego kontaktu. 

Rozgrywka jest bardzo różnorodna. Grafika oraz animacje Pokemonów zostały zaprojektowane z dużą troską o detale. Świetnie prezentują się również krajobrazy. Warto nadmienić, że jakość wykonanych zdjęć zostaje oceniona, a naszym celem będzie osiągnięcie jak najlepszego wyniku w rankingu.

New Pokemon Snap w sklepach od 218.78zł
Amazon.pl
218.78zł
Sprawdź


Pokkén Tournament DX


Czas na kolejną oryginalną produkcję, która odbiega od klasycznych gier RPG z Pokemonami w roli głównej. Tym razem mowa o trójwymiarowej bijatyce. Starcia rozgrywają się na zamkniętych arenach, a do dyspozycji gracza oddano aż 20 stworków. Ponadto będziemy bawić się w wielu trybach. Nowością jest system powtórek oraz możliwość nagrywania starć i dzielenia się nimi w sieci. Oczywiście każdy pokemon dysponuje unikalnym zestawem umiejętności, co czyni produkcję bardzo różnorodną. 

Na słowa uznania zasługuje kolorowa oprawa graficzna, w której nie brakuje drobnych detali. Na wysokim poziomie stoją również animacje oraz ścieżka dźwiękowa. To doskonała produkcja zarówno dla miłośników singlowego grania, jak i fanów zabawy w trybie multiplayer.
 
Pokkén Tournament DX w sklepach od 227.40zł
Amazon.pl
227.40zł
SprawdźJaka gra z serii Pokemon na Nintendo Switch jest waszą ulubioną? Dajcie znać w komentarzach i na naszych mediach społecznościowych!

Awatar

Jan KasprzakKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz