joycons

Właściciel zdjęcia: Ehimetalor Akhere Unuabona / Unsplash

Nintendo Switch - najlepsze gry na 2 osoby

Zbliżają się święta. Wszyscy posiadacze Switcha zastanawiają się, jakie gry dwuosobowe będą dla nich najlepsze. Poniżej przedstawiamy listę naszych ulubionych gier dla dwóch osób:


It Takes Two


Najnowszy tytuł studia Hazelight specjalizującego się w grach kooperacyjnych trafił na Nintendo Switch. Twórcy zdobili uznanie za sprawą gry A Way Out.

It Takes Two przedstawia małżeństwo borykające się z problemami, a naszym zadaniem będzie zbliżyć dwójkę do siebie. Gra charakteryzuje się nieco kreskówkową grafiką. Pomimo tego, że różnice między wersjami na konsole nowej generacji, a wersją Switchową są widoczne, to gra nadal prezentuje się zaskakująco dobrze.

Sama rozgrywka zmienia się wraz z każdym poziomem. Czeka nas dużo 3d platformingu, ale nie zabraknie też elementów Hack n' slash, strzelanki, bijatyki i wielu innych gatunków.

It Takes Two w sklepach od 149.00zł
Media Expert
149.00zł
Sprawdź
Electro.pl
149.00zł
Sprawdź
Avans.pl
149.00zł
Sprawdź

 

Snipperclips: Cut It out, TogetherKiedy myślę o kategorii kooperacja, Snipperclips to pierwsza gra przychodząca mi do głowy. Poruszamy się tutaj postaciami o charakterystycznym, papierowym wyglądzie. Najważniejsza umiejętność do naszej dyspozycji do wycinanie. Możemy ustawiać nasze postacie pod odpowiednim kątem, aby wyciąć fragment naszego partnera. To właśnie tej mechaniki będziemy używać do rozwiązywania przeróżnych zagadek logicznych. Gra wymaga od nas kreatywnego myślenia i współpracy. Czasem będzie to wycięcie kolca i przebicie piłki. Innym razem musimy wyciąć partnera w taki sposób, aby mógł się dostać w ciężko dostępne miejsce.
 

Rayman Legends


 
Początki serii Rayman sięgają aż 1995 roku. Gry z tej serii to głównie platformówki, skierowane do osób w każdym wieku. Rayman Legends zachwyca piękną oprawą graficzną i muzyką. Mamy do dyspozycji ogromną ilość poziomów. Oprócz nowych obszarów, mamy dostęp do plansz z poprzedniej części gry — Rayman Origins. Dodatkowo wersja na Nintendo Switch daje dostęp do specjalnego trybu przenośnego. Sterujemy w nim dotykiem na ekranie konsoli. Moim zdaniem warto zagrać w tę grę, chociażby dla charakterystycznych poziomów muzycznych. Musimy na nich skakać naszymi postaciami w rytm muzyki, a wszystko spina się we wciągającą całość.
 

Unravel Two


 
Uravel Two, to platformowa gra kooperacyjna. Jej oprawa audio wizualna zachwyca od samego początku. Sterujemy w niej dwoma charakterystycznymi, wełnianymi stworzeniami. Główną mechaniką w grze jest wykorzystywanie lin. Za ich pomocą możemy na przykład wciągać drugą postać na górę lub tworzyć mosty. Gra jest dynamiczna i posiada trudniejsze momenty platformowe. Nie jest to przeszkoda, jeżeli przynajmniej jeden z graczy ma doświadczenie w takich grach. W kłopotliwych sytuacjach można wziąć naszego partnera 'na barana' i pokonać samemu bardziej wymagającą sekwencję. Mamy dostęp do sporej ilości zróżnicowanych poziomów, które wciągają nas swoją nieszablonowością.
 

Overcooked


 
Nieco bardziej wymagający tytuł, wskazany dla osób mających kapkę większe doświadczenie z grami video. W grze wcielamy się w role kucharzy, którzy muszą w ograniczonym czasie przyrządzać określone dania. Podstawowe zasady są proste, ale z czasem wszystko się komplikuje. W pierwszych poziomach musimy na przykład pokroić kilka składników, ugotować, nałożyć na talerz i wydać. Natomiast im dalej w las, tym trudniej. Plansze zaczynają zmieniać się trakcie gry, postacie ślizgać na lodzie, a przepisy stają się coraz trudniejsze. Ta gra naprawdę testuje naszą kooperację. Jeżeli jako partnerzy musicie odpowiednio planować i egzekwować swój plan. Jeżeli to się wam nie uda, nie będziecie w stanie ukończyć kolejnych zadań.

Gra Overcooked doczekała się kontynuacji, która usprawnia wszystkie aspekty rozgrywki. Powstało również wydanie Overcooked! All You Can Eat, które zawiera obie części gry.

Overcooked! All You Can Eat w sklepach od 170.50zł
Amazon.pl
170.50zł
Sprawdź

 

Super Mario 3D World + Bowser's Fury


 
Reedycja świetnego tytułu z konsoli poprzedniej generacji, czyli Wii U. Dodatkowo, do dyspozycji dostajemy nowe rozszerzenie gry w postaci Bowser's Fury. Chyba nie musimy przedstawiać postaci Mario. W tej grze, jako wąsaty hydraulik lub inne postaci z jego uniwersum będziemy przemierzać trójwymiarowe plansze. Poziomy są niesamowicie pomysłowe. Ciężko tu wskazać jedną konkretną rzecz, która zachwyca najbardziej. Dopracowanie i różnorodność platformowych mechanik sprawia, że nigdy się nie nudzimy. Ponadto, dodatek Bowser's Fury to jedna z moich ulubionych gier w tym roku. Moim zdaniem właśnie w takim kierunku powinna pójść kolejna gra Mario w 3D. Ogromne plansze, w których sami decydujemy, na które wyzwanie mamy ochotę w danym momencie.

Super Mario 3D World + Browser's Fury w sklepach od 219.31zł
Media Expert
229.00zł
Sprawdź
Electro.pl
219.31zł
Sprawdź
Avans.pl
219.31zł
Sprawdź


Mario Kart 8 Deluxe


 
Kolejna gra z imieniem Mario w tytule, aczkolwiek totalnie inna od poprzedniej. Seria Mario Kart swoje początki miała już na konsoli z Super Nintendo w 1992 roku. Rdzeń gry od tamtej pory pozostał bez zmian. Pierwszy na mecie wygrywa. W tej grze ścigamy się charakterystycznymi pojazdami i używamy przeróżnych umiejętności, aby wygrać. Każda plansza ma swoje ukryte skróty, które poznajemy dopiero z czasem. Używanie znajdowanych na torze przedmiotów sprawia, że wyścig potrafi totalnie zmienić swój przebieg w każdej sekundzie. Ustawienia wybierane przed grą, również dodają element różnorodności. Możemy zmodyfikować ograniczenia pojemności silnika samochodzików, aby drastycznie zmienić dynamikę gry. Gra wskazana szczególnie dla osób z żyłką współzawodnictwa.

Mario Kart 8 Deluxe w sklepach od 224.99zł
Media Expert
224.99zł
Sprawdź

 

Death Squared


 
Ukryty klejnot tej listy. Gra nie jest zbyt popularna, sam trafiłem na nią przez przypadek, przeglądając Eshopowe promocje. Jest to kolejna gra kooperacyjna. W tym tytule mamy do pokonania serię niedużych plansz, a nasze postaci to przyjazne sześciany. Każdy z poziomów jest połączeniem wyzwania logicznego i zręcznościowego. Musimy ze sobą współpracować, aby odblokowywać przeszkody i otwierać nowe przejścia. Nie raz będziemy musieli powtarzać podejście do danej planszy. Nie jest to problem, ponieważ są nieduże i szybko uczymy się nowych sposobów na ich pokonywanie. Niewątpliwym atutem tej produkcji jest jej cena. Do końca grudnia będzie można ją kupić za niecałe 10 zł, co uważam za świetną okazję.
 

Mario Golf: Super Rush


 
Ostatnia gra Mario na tej liście, najświeższy ze wszystkich wymienionych tytułów. Tym razem Mario i przyjaciele zapraszają nas do gry w golfa. Gra na starcie nie miała zbyt wiele plansz i opcji. Na szczęście, po wprowadzeniu kilku aktualizacja się zmieniła. Sterowanie ruchowe daje dużo frajdy i fajnie jest symulować machanie kijem za pomocą joy-cona. Oprócz tradycyjnej rozgrywki mamy do dyspozycji inne tryby. Jednym z nich jest ciekawy 'Speed Golf'. W tej opcji, oprócz celowania piłką, ścigamy się od dołka do dołka. Możemy wykorzystywać specjalne umiejętności, aby ułatwić nam tę czynność lub przeszkodzić innym.
 

Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics


 
Tym razem coś z zupełnie innej beczki. Clubhouse Games to zestaw 51 tradycyjnych gier planszowych. Mamy tutaj do dyspozycji takie klasyki jak:
 
  • Szachy
  • Warcaby
  • Rzutki
  • Backgammon
  • Domino
  • Cymbergaj
  • Pasjant

Gry są naprawdę dobrze odwzorowane i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wiele gier daje możliwość sterowania ruchowego przy użyciu joy-conów. Ich wykorzystanie daje dodatkową frajdę i zwiększa grywalność tytułu. 

Najlepsze gry dla dwóch osób na Nintendo Switch

 
Mam nadzieję, że dzięki sugestiom złapiecie pady i wraz z wybraną osobą będziecie się świetnie bawić. Naturalnie, konsola Nintendo Switch daje nam więcej gier dla dwóch osób do wyboru. Niemniej, chcieliśmy podzielić się naszymi ulubionymi. A w jakie gry dla 2 osób wy lubicie grać najbardziej? Podzielcie się z nami swoimi typami na naszych profilach na Facebooku i Instagramie!

Awatar

Bartosz SkurpelKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz