metroid-prime-4

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Metroid Prime 4 - Czy niedługo będzie oficjalne ogłoszenie?

Metroid Prime 4 to gra, na którą czekamy od lat. To jedna z tych pozycji, które zdają się nie móc znaleźć swojej drogi na rynek. Przypomnijmy, że ta gra została po raz pierwszy zaprezentowana światu podczas prezentacji Nintendo Direct podczas E3 2017. To jest już kawał czasu, ale to nie jedyna wzmianka, jaką Nintendo zrobiło na temat tej części. Projekt Metroid Prime 4 został anulowany. 


Dla tych, którzy być może nie wiedzą, Metroid Prime 4 początkowo było rozwijane w studiach Bandai Namco, ale wygląda na to, że prace nie przebiegały tak dobrze, jak chciało tego Nintendo. Spowodowało to, że prace nad Metroid Prime 4 zostały uruchomione od nowa, a projekt przejęło Retro Studios. Od tego czasu to jest już głównie oczekiwanie na informacje. Nie było żadnych dodatkowych ogłoszeń ani pokazów pracy Retro Studios nad grą. 

Zamiast tego wiemy, że gra jest wciąż trakcie rozwoju, więc nadal jest nadzieja na to, że ta gra zostanie wydana na konsolę Nintendo Switch. Teraz, dzięki wpisowi na Reddit, dowiadujemy się, że na stronie internetowej Nintendo UK pojawiła się aktualizacja, która dodaje Metroid Prime 4 jako projekt gry, na temat którego można otrzymywać wiadomości e-mail w postaci newslettera. Poza pytaniem, czy gracze chcą otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach dotyczących Metroid Prime 4, nie ma tam nic więcej. Jednak to dodanie spowodowało, że niektórzy fani zastanawiają się, czy niedługo pojawi się oficjalne ogłoszenie. 

Niestety, nie wiemy, czy coś jest w planach. Jedno wydarzenie, które budzi wątpliwości, to pytanie, czy Nintendo planuje zorganizować Nintendo Direct w tym miesiącu. Jest to miesiąc, w którym otrzymujemy wiele imprez branżowych. Ubisoft ma Ubisoft Forward, Microsoft ma swoje Xbox Game Showcase, a niedawno Capcom ogłosiło plany zorganizowania własnej prezentacji w tym miesiącu. 

Oczywiście nie wiemy, czy Nintendo zorganizuje swoje Nintendo Direct w tym miesiącu, ponieważ słyną z tego, że udzielają jak najmniej informacji na temat terminu przeprowadzenia prezentacji. W najlepszym przypadku otrzymujemy zaledwie kilka dni wcześniejszego powiadomienia, więc mamy dużo czasu, jeśli Nintendo zdecyduje się zorganizować Nintendo Direct w czerwcu. Mogłoby to dać nam pierwszy nowy podgląd lub aktualizację dotyczącą Metroid Prime 4, ale jak dotąd nie mamy żadnych oficjalnych informacji na ten temat. 

Jak myślicie czy Metroid Prime 4 ujrzy w końcu światło dzienne? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz