gripperthumb-1673533816328

Właściciel zdjęcia: Heart Core

Metaforyczny Gripper wkrótce na Nintendo Switch

Heart Core ujawniło, że gra Gripper pojawi się wkrótce na Nintendo Switch. W dystopijnym świecie pełnym tajemnic i problemów przyjdzie nam się wcielić w postać None’a, bohatera posługującego się chwytakiem i jeżdżącego na cybernetycznym rowerze. None ma za zadanie odnaleźć i uratować swoją rodzinę. Gra będzie wymagać od gracza podejmowania istotnych wyborów, poruszania się po skomplikowanym terenie i stawienia czoła okrutnym przeciwnikom. 


Przedstawiana jako „napędzana fabułą gra akcji z walkami i bossami na kółkach”. W grze trzeba rozrywać wrogów na strzępy za pomocą haka chwytającego, aby wyrwać im metalowe serca. Cybernetyczny rower można ulepszać – czy to w celu zwiększenia mocy haka chwytającego, zamontowania działa na plecach, czy też rozmieszczenia dronów poszukujących wrogów. 

Nie możemy się doczekać, aż gracze wejdą do emocjonującego świata Grippera, aby mogli doświadczyć porywającej akcji, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie kilka lat – opowiada współzałożyciel Heart Core, Kirill Zolovkin. 

Bycie tak blisko premiery to naprawdę wielka radość. Chcemy rzucić graczom wyzwanie poprzez dynamicznych bossów w grze jaki i główną opowieścią o miłości, stracie i próbie przezwyciężenia żalu.

Pomysł narodził się, gdy straciłem matkę. Jako projektant gier chciałem wyrazić swoje uczucia poprzez rozgrywkę. Takie wrażliwe motywy emocjonalne są zwykle poruszane w grach przygodowych. Marzyłem o grze z walkami bossów w której każdy boss jest etapem żałoby. W całej grze dosłownie rozdziera się wrogów, aby odsłonić ich serca, które śpiewają głosami tych, których już z nami nie ma. Każde serce daje umiejętności. Kiedy gracz odzyska je wszystkie, jest gotowy, aby uratować swoją rodzinę. A raczej siebie.

Deweloper podał kilka cech swojej gry poniżej 

  • Rozrywaj wrogów hakiem ze swojego motocykla i wykończ ich własną bronią. 
  • Odnajduj i wyrywaj serca olbrzymim bossom, aby zdobyć nowe zdolności za ich pomocą. 
  • Eksploruj post-apokaliptyczne cyberpunkowe biomy, które tworzą ogromny świat do odkrycia. 
  • Przejeżdżaj przez koszmarne tunele w rytm niesamowitych utworów w akompaniamencie Quick Time Events i latających odłamków 
  • Zdobywaj punkty ulepszeń, aby uzyskać dostęp do lepszego zdrowia, tarcz i gadżetów 
  • Zanurz się w historii i metaforze otaczającej każdego z bossów 

 
Gripper ukaże się w formie cyfrowej na Nintendo Switch w eShopie na całym świecie w 2023 roku. 

Co sądzicie o koncepcie tej gry? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz