maxresdefault

Właściciel zdjęcia: Canari Games

LUNARK kinowa platformówka pojawi się pod koniec roku na Nintendo Switch

WayForward wyda stworzoną przez Canari Games side-scrollową platformówkę LUNARK. Gra ukaże się na Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2023 roku. Limited Run Games zajmie się także dystrybucją fizycznej edycji. 


„Lata temu WayForward był jedną z pierwszych firm, które dały mi szansę jako niezależnemu artyście” – powiedział twórca LUNARK, Johan Vinet w komunikacie prasowym. „Znając pasję jaką wkładają w swoje gry, nie wahałem się przyjąć tej współpracy. LUNARK jest w dobrych rękach”. 

„Od nienagannego projektu poziomów do najwyższej klasy fabuły i animacji. LUNARK jest doskonałym hołdem dla wielkich kinowych platformówek z przeszłości, a jednocześnie wyróżnia się jako coś ekscytującego i nowego. To dla nas zaszczyt współpracować z Canari Games, aby dostarczyć dla graczy LUNARK” dodał Voldi Way założyciel WayForward. 

LUNARK wrzuca gracza w tajemniczą przyszłość, w której przemysłowcy robią dziwne rzecz, a z księżycem coś się stało. Jest to gra 2D, a animacja postaci robiona w rotoskopii przypomina o czasach, gdy zgrabna animacja miała swoją cenę. Rotoskopia nie jest procesem stosowanym tylko w grach, nie jest też niczym nowym. Mimo to wciąż daje oszałamiające rezultaty. W nadchodzącej kinowej platformówce LUNARK będzie można zobaczyć, jak świetnie rotoskopia jest wykorzystywana. Aby zobaczyć, jak wykorzystywany jest ten wyjątkowy proces animacji, obejrzyjcie poniższy film.


Oczywiście obecnie cały ten proces odbywa się za pomocą komputera, ale efekt końcowy jest dokładnie taki sam. Rotoskopia przybiera również różne formy w zależności od stylu animatora, a w przypadku LUNARK otrzymujemy coś, co jest bardzo podobne do tego, co można zobaczyć w grach takich jak Flashback. Ten rodzaj animacji idealnie pasuje do tego, co LUNARK chce osiągnąć.

 
LUNARK, nadchodząca kinowa platformówka, jest inspirowana takimi tytułami jak Another World i Flashback. Jeżeli jesteście zainteresowani nadchodzącym tytułem to w wywiadzie dla Nindyki.pl, który możecie przeczytać tutaj, deweloper Johan Vinet otworzył się na tematy filmów, programów telewizyjnych i książek, które pomogły mu utorować drogę dla LUNARK. 

Tęsknicie za kinowymi platformówkami? Będziecie chcieli ograć LUNARK? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz