How-to-watch-Pokemon-World-Championship-2023-Dates-games-schedule-more

Właściciel zdjęcia: The Pokémon Company

Kontrowersje na Mistrzostwach Świata Pokémon - Hakerzy Zdyskwalifikowani!

Pokémon World Championship odbywają się w ten weekend w Yokohamie w Japonii. Choć format jest taki sam jak w poprzednich latach, wydaje się, że pojawiło się trochę dramatu w nowym konkursie Pokémon Scarlet i Violet. 


W artykule na stronie Kotaku wspominano o tym, że kilka „bardziej rygorystycznych procedur kontrolnych” zaskoczyło wielu profesjonalnych graczy, ostatecznie przekreślając ich szansę na zostanie mistrzem Pokémonów w grze wideo w 2023 roku. Każdy kto używał zhackowanych wersji Pokémonów, aby stworzyć własną doskonałą drużynę i ominąć trening, został przyłapany przez organizatorów turnieju.

Wielu zdyskwalifikowanych graczy, którzy korzystali z programów takich jak PKHeX (służący do edytowania danych zapisu i tworzenia zhackowanych drużyn), teraz udostępnia wpisy na mediach społecznościowych, aby ostrzec innych w środowisku Pokémon. 

Brady Smith -vgcorner: „Zdyskwalifikowany przy wyniku 2-0. Powinienem sam zdobyć swoje Pokémony! Połowa mojej drużyny była zmodyfikowana/zhackowana, nie miałem Legends of Arceus, aby zdobyć Lando, i nie miałem swojej kopii Sword/Shield, aby zdobyć Urshifu. Próbowałem handlować tymi pokemonami z renomowanym handlarzem, ale nie przeszły… Wreszcie nie robią sobie z tego żartów, zdobywajcie swoje Pokémony legalnie, ludzie!” 

Reakcje wydają się być zróżnicowane, przy czym niektórzy trenerzy ze środowiska konkurencyjnego witają te kontrolę, inni argumentują, że te metody są niezbędnym sposobem, aby nadążać za ewoluującymi metami i kontynuować grę na najwyższym poziomie, zamiast tracić godziny na zwiększanie poziomu. 

Chociaż wielu graczy zostało ujawnionych, Federico Camporesi, który był również finalistą Mistrzostw Świata w 2020 roku, nadal zdołał przejść do drugiego dnia po usunięciu zhackowanego Pokémona – Ursaluna – z jego drużyny: 

Miałem wynik 4-0 na mistrzostwach świata, ale usunęli mojego Ursalunę, ponieważ był zmodyfikowany i dali mi przegraną w jednej grze, którą właśnie wygrałem (2-0), więc musiałem zagrać trzecią grę bez najlepszego Pokémona w tej rozgrywce, co doprowadziło do porażki… Dotarłem do drugiego dnia mistrzostw świata ze stanem 3-1 > 5-1 przy użyciu 5 Pokémonów. Jestem bardzo szczęśliwy. 

Więc proszę, oto mistrzostwa świata wprowadzają surowe restrykcje wobec tej metody treningu. Z nieco związaną informacją, oczekuje się również, że podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw świata, która odbędzie się w ten weekend, spodziewany się również oficjalnych nowości dotyczących gier Pokémon Scarlet i Violet. 

Czy uważacie, że gry Pokémon powinny oferować łatwiejszy sposób lub system, aby trenerzy mogli skompletować drużynę na turniejową rozgrywkę? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz