Mario Claudio Luiz Castro

Właściciel zdjęcia: Cláudio Luiz Castro / Unsplash

Kolejny popularny kanał YouTube wycofuje muzykę Nintendo

Na początku tego roku popularny kanał GilvaSunner, poświęcony muzyce z gier wideo, zamknął działalność po tym, jak firma Nintendo przesłała do niego mnóstwo pozwów o naruszenie praw autorskich. Teraz podobny los spotkał inny popularny kanał na YouTube.

DeoxysPrime ujawnił, że otrzymał od Nintendo ponad 500 roszczeń dotyczących praw autorskich. W rezultacie zdecydowali się usunąć wszystkie utwory Nintendo ze swojego kanału, co bez wątpienia jest rozczarowujące dla wielu osób. DeoxysPrime wydało oświadczenie na Twitterze w związku z roszczeniami dotyczącymi praw autorskich.


Ze skutkiem natychmiastowym usuwam całą muzykę Nintendo z mojego kanału. Z 500+ roszczeń i ponad tuzinem ścieżek dźwiękowych zablokowanych w ciągu ostatniego tygodnia jest całkiem jasne, że nie chcą swojej muzyki na YouTube.

Nie mam zamiaru usuwać swojego kanału, a reszta moich ścieżek dźwiękowych spoza Nintendo pozostanie na nim w najbliższej przyszłości. Jest to frustrujące, ale jak już mówiłem, to w końcu ich wybór, aby ich muzyka była zablokowana na platformie.

Życzę powodzenia wszystkim, którzy nadal chcą mieć muzykę Nintendo na YouTube. Tak wiele z tych soundtracków nigdy nie doczekało się oficjalnych wydań. Ale podobnie jak w przypadku kanałów większych niż mój, w końcu ci, którzy zajmą ich miejsce, też tak skończą.

Poniższy tweet przedstawia listę usuniętych ścieżek dźwiękowych:


Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz