koji-kondo-blogroll-1706121889073

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Koji Kondo – genialny kompozytor Nintendo – dołącza do Galerii Sław AIAS

Koji Kondo, kompozytor i reżyser dźwięku Nintendo, znany przede wszystkim z pracy nad seriami The Legend of Zelda i Super Mario Bros., zostanie wprowadzony do Galerii Sław Akademii Sztuk Interaktywnych i Naukowych (AIAS) podczas 27. ceremonii nagród D.I.C.E.


Wyróżnienie Galerii Sław AIAS jest przyznawane członkom branży gier, którzy wywarli znaczący wpływ na rozwój wpływowych gier i przyczynili się do rozwoju określonych gatunków gier. W związku z tym istniejąca lista laureatów Galerii Sław jest pełna ikonicznych nazwisk, takich jak twórca Mario: Shigeru Miyamoto, założyciel Kojima Productions: Hideo Kojima oraz reżyser Skyrim i Starfield: Todd Howard.

Jestem głęboko wdzięczny za to, że zostałem wybrany przez D.I.C.E. do otrzymania tej ważnej nagrody. To prawdziwe wyróżnienie, że zostałem w ten sposób doceniony i jestem niezwykle skromny” - powiedział Kondo w oświadczeniu.

Dzięki pomocy wielu ludzi otaczających mnie i wsparciu naszych klientów i fanów miałem szczęście być zaangażowany w rozwój muzyki do gier przez dziesięciolecia” - dodał. “Jestem wdzięczny wszystkim, którzy mi pomogli i mnie wspierali. Będę kontynuował swoje wysiłki w dziedzinie muzyki i dźwięku w celu sprawienia, że doświadczenie gry dla każdego będzie jeszcze bardziej przyjemne w przyszłych latach."

Jeśli jesteście fanem gier Nintendo, nie ma wątpliwości, że słyszałeś już niektóre z prac Kondo. Jego prace można usłyszeć w klasykach takich jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time i Super Mario Bros. Sunshine, a także w nowszych grach, takich jak Super Mario Bros. Wonder. Kondo jest teraz starszym urzędnikiem w dziale planowania i rozwoju rozrywki Nintendo.

W oświadczeniu opublikowanym w komunikacie prasowym prezes AIAS, Meggan Scavio nazwała pracę muzyczną Kondo “ponadczasową i potężną”. Dodała: "Przez ponad 39 lat zachwycał nas wszystkich w branży dźwiękiem i piosenkami, które są rozpoznawane przez wielu fanów i stały się fenomenem popkultury. Zaszczytem jest dla nas możliwość wprowadzenia Kondo do Galerii Sław."

27 edycja dorocznego rozdawania nagród D.I.C.E. (Design Innovate Communicate Entertain) odbędzie się 15 lutego w Las Vegas. Wcześniej ogłoszono, że w 23 kategoriach nominowano łącznie 56 różnych gier z 2023 roku, a najwięcej nominacji (dziewięć) otrzymał Marvel’s Spider-Man 2, a następnie Alan Wake 2 (osiem), Baldur’s Gate 3 (siedem) i Cocoon (sześć).

Jakie są Wasze ulubione utwory stworzone przez Koji Kondo w grach Nintendo, które wywarły na Was największe wrażenie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz