Pokemon Stadium.svg

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Klasyczna gra Pokemon nadchodzi na Nintendo Switch Online + Expansion Pack

Pokémon Stadium dołączy do linii w Nintendo Switch Online + Expansion Pack w środę, 12 kwietnia. Pierwsza wersja Pokémon Stadium ukazała się na konsoli Nintendo 64 pod koniec lat 90. Była to jedna z pierwszych gier, w której użyto modeli 3D dla Pokémonów pierwszej generacji. Wiele fanów wciąż oczekuje aktualizacji w serii Pokémon Stadium, ale w międzyczasie mogą powrócić do oryginału. 


Oryginalna gra Pokémon Stadium skupia się prawie wyłącznie na walkach Pokémonów. Fani Pokémonów mogli przenieść swoje stworki z gier Game Boya na Nintendo 64. Ta funkcja nie będzie dostępna w Pokémon Stadium na Nintendo Switch, ale gracze wciąż będą mogli „wypożyczać” Pokémony do walk. Gracze mogą walczyć z sztuczną inteligencją lub rywalizować ze swoimi przyjaciółmi, a także wypróbować wiele zabawnych mini-gier w stylu Mario Party. 

Od 12 kwietnia każdy, kto chce powrócić do Pokémon Stadium lub zagrać w nią po raz pierwszy, dzięki subskrypcji Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Pokémon Stadium nigdy nie było wydane na żadnej z usług Virtual Console, więc dla tych, którzy nie mieli Nintendo 64, może to być pierwsza szansa, aby zagrać w grę. Na szczęście każdy, kto będzie pod wrażeniem Pokémon Stadium i będzie chciał więcej powinien wiedzieć, że wkrótce pojawi się także sequel. 

Chociaż obecnie nie ma daty premiery, wcześniej potwierdzono, że Nintendo wprowadzi Pokémon Stadium 2 do Switch Online + Expansion Pack w przyszłości. Pokémon Stadium 2 jest bardzo podobna do oryginalnej gry, ale skupia się na Pokémonach drugiej generacji zamiast stworków z pierwszej. Pokémon Stadium 2 ma także nowe mini-gry i inne świeże treści, ale oczekuje się, że również nie będzie miała funkcji przenoszenia Pokémonów. 


Były pewne plotki sugerujące, że przesyłanie Pokémonów może potencjalnie pojawić się w grach Pokémon Stadium w przyszłości. Obecnie żadne z klasycznych gier Pokémon nie są dostępne dla subskrybentów Nintendo Switch Online, pomimo że Nintendo niedawno dodało gry Game Boy i Game Boy Advance do usług. Jeśli klasyczne gry Pokémon kiedykolwiek pojawią się w Nintendo Switch Online + Expansion Pack, być może funkcja przenoszenia Pokémonów zostanie przywrócona dla gier Pokémon Stadium, ale w chwili pisania tego tekstu nic oficjalnie nie zostało ogłoszone.

Pokémon Stadium jest dostępne na konsoli Nintendo 64, a od 12 kwietnia pojawi się w Nintendo Switch Online + Expansion Pack. 

Jak myślicie Nintendo przywróci opcję transferu Poków? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz