Bayonetta3 Okladka

Właściciel zdjęcia: PlatinumGames

Jennifer Hale wydała oświadczenie w sprawie kontrowersji związanej z Bayonettą 3

Jennifer Hale, nowy głos Bayonetty, wydała oświadczenie w sprawie kontrowersyjnej sytuacji z voice actingiem w Bayonettcie 3, która stała się głośnym tematem w czasie weekendu. 


Chociaż obowiązuje ją umowa o zachowaniu poufności – Hale poparła prawo każdego aktora do dobrego wynagrodzenia. Ponadto zamiast krytykować PlatinumGames lub konkretne osoby z zespołu, wspomniała, że Bayonetta 3 została stworzona przez zespół ciężko pracujących, oddanych ludzi oraz, że ma nadzieję na to, że każdy z nich będzie miał wystarczająco otwarty umysł na to, co stworzyli. Hale ma nadzieję, że ludzie rozwiążą swój spór w sposób polubowny i pełen szacunku.

FfSxTdcacAAmO2-
Oświadczenie Jennifer Hale
Hellena Taylor, oryginalny głos Bayonetty, opublikowała w weekend trzy filmy w swoich mediach społecznościowych, w których tłumaczy, dlaczego nie powróciła ze swoim głosem w trzeciej odsłonie cyklu.  Taylor uważa, że początkowo otrzymała „uwłaczającą ofertę” powrotu do roli, dopiero później po dotarciu do Hideki Kamiya z PlatinumGames otrzymała ofertę do 4 000 dolarów, jako ryczałt, za powrót i podłożenie głosu pod linie dialogowe w grze. Powołując się na lata treningów, swoją historię z franczyzą i ilość gotówki, którą wygenerowała stwierdziła, że oferta ją obraża. Taylor wywołała również Hale i oznajmiła, że nie ma ona prawa mówić, że jest głosem Bayonetty. Hellena wezwała swoich zwolenników do bojkotu trzeciej części gry i przekazania pieniędzy na cele charytatywne. 

Dyrektor projektu, Yusuke Miyata z PlatiniumGames, wspomniał wcześniej, że ze względu na różne nakładające się okoliczności, Hellena Taylor nie powróciła do roli, w której występowała od 2009 roku. Taylor twierdzi, że jej nieobecność jest wynikiem niskiego wynagrodzenia za jej pracę. W jednym z swoich filmów wyzywa firmę wprost od kłamców. Internet podzielił się na dwa obozy: tych, którzy wspierają aktorkę dubbingową, i tych, którzy twierdzą, że proponowana stawka jest standardem w branży i nie ma co narzekać. 

Decyzja aktorki o złamaniu NDA, wzywania do bojkotu czy podaniu konkretnych szczegółów odnośnie płacy jest nietypowym posunięciem i doprowadziła do wielu dyskusji w sieci, w których zarówno osoby związane z branżą jak i spoza niej, przedstawiały swoje opinię na obecną sytuację. Mimo wszystko wypowiedzi Taylor na Twitterze sprawiły, że wiele osób zrezygnowało z pre-orderów, ciężko oszacować jak wpłynie to na sprzedaż produktu. 


Jennifer Hale ma za sobą udaną karierę w dubbingu growym. Niektóre z jej najważniejszych ról to Samus Aran w trzech grach Metroid Prime czy głos kobiety Komandora Sheparda w serii Mass Effect produkcji BioWare.


Bayonetta 3 ukaże się, jako exclusive na Nintendo Switch 28 października. Już teraz można kupić pre-order na eShopie za 249,80 zł. 

Czy ostatnie doniesienia zza kulis zmieniły wasze plany, co do zakupu Bayonetty 3? Odezwijcie się w komentarzach. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz