352054618 jnrs

Właściciel zdjęcia: Hazelight Studios AB

It Takes Two jest już dostępne na Nintendo Switch.

It Takes Two jest już dostępne od 4 listopada na Nintendo Switch. Ten tytuł jest zwycięzcą The Game Award dla gry roku 2021 i zdobył ponad 90 innych nagród. Gra została opracowana przez Hazelight Studios, zoptymalizowana dla Switcha przez weteranów z Turn Me Up Games i wydana pod szyldem EA Originals. Co zaskakujące ma kontrowersyjną reputację dzięki brutalnym i szokującym sekwencjom i zmienionemu zakończeniu. Poza tym wszystkim jest to gra, która ma niewinny cukierkowy wygląd i bardzo szybko zagłębia się w dojrzałe tematy dotyczące małżeństwa, rozwodu i problemów natury psychologicznej, jakie mają wpływ na dzieci. Te cechy sprawiają, że jest to gra, w którą koniecznie powinni zagrać rodzice, zwłaszcza, że gra jest przeznaczona dla dwóch graczy."It Takes Two narodziło się, jako projekt pasji, na którego doskonaleniu deweloperzy z Hazelight spędzili lata. Czujemy się zaszczyceni, widząc wzrost naszej społeczności w ciągu ostatniego roku. Dzięki wersji na Nintendo Switch mamy okazję powitać nowych graczy w magicznym świecie gry" - powiedział Josef Fares, Founder, Game Director w Hazelight Studios.

Podstawowe założenie produkcji nie jest niczym nowym. Jest to kooperacyjna gra logiczno-platformowa, która pozwala obu graczom na własne doświadczenia na podzielonym ekranie, ostatecznie jednak muszą się trzymać razem, aby przechodzić kolejne poziomy. Kanapową kooperację można ukończyć korzystając z oddzielnego zestawu Joy-Conów, pro kontrolera lub korzystając z lokalnej gry bezprzewodowej. Jeśli jesteście posiadaczami pełnej wersji gry, Friend’s Pass pozwoli znajomemu dołączyć za darmo do rozgrywki w kooperacji online. Dodatkowo gra jest utrzymana w konwencji nowej fali, która oferuje słodką, kreskówkową grafikę, która podstępnie maskuje bardziej poważną, a czasem mroczną historię.
circus-trapeeze-alt-fix-v01.adapt.crop16x9.1455w
"Uwielbialiśmy współpracę z zespołem Hazelight i jesteśmy podekscytowani tym, że gracze mogą doświadczyć niesamowicie zabawnej kooperacji w It Takes Two, nawet w podróży" powiedział Scott Cromie, Executive Producer w Turn Me Up Games.

Uznana przez krytyków produkcja pozwala graczom wcielić się w Codi’ego i May dwójkę ludzi uwięzionych w lalkach poprzez magiczne zaklęcie. Nieprzewidywalne poziomy wprowadzą graczy w świat metaforycznej rozgrywki, która opowiada historię, w której Cody i May muszą wspólnie działać, aby uratować swoje małżeństwo stojące na skraju rozwodu.
shed-nails-fix-v01.adapt.crop16x9.1455w
Rynek gier nie jest mocno zalewany platformówkami z fabułą, a to sprawia, że tego typu tytuł jest zawsze mile widziany w bibliotece gier. Produkcja zdobyła wiele znaczących nagród w branży, dodatkowo trwają prace nad adaptacją filmową gry. Trzeba mieć również na uwadze, że ta specyficzna produkcja ma łatwiejszy próg wejścia właśnie dla par a zwłaszcza tych z dziećmi. Miejmy nadzieję, że przekaz, który niesie za sobą produkcja Hazelight trafi do jak największej ilości odbiorców. Gra dostępna jest w Nintendo eShop za 179,90 zł. 

Jesteście zainteresowani tą co-opową produkcją? Wiecie już z kim chcielibyście ograć ten tytuł? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz