inscryption-recensione-gioco-dell-autore-folle-pony-island-v12-55278

Właściciel zdjęcia: Devolver Digital

Inscryption jest już dostępne na Nintendo Switch

Szalenie zachwycająca gra karciana Inscryption jest już dostępna na Nintendo Switch. Inscryption – opisane przez wydawcę Devolver Digital, jako „czarna, karciana odyseja, która łączy deckbuilding roguelike, zagadki w stylu escape room i psychologiczny horror w jednym krwawym smoothie” – jest dostępne na PC od zeszłego roku, a na PlayStation od sierpnia, teraz debiutuje na handheldzie Nintendo.Inscryption jest oficjalnie pierwszą grą, która zdobyła tytuł gry roku zarówno na Game Developers Conference, jak i Independent Games Festival, a wyróżnienia te pojawiły się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Inscryption przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy. 

Zdobycie tytułu Gry Roku na IGF stawia Inscryption obok takich hitów jak Outer Wilds, Night in the Woods czy Minecraft. Gra była także wielokrotnie nominowana w innych kategoriach, takich jak doskonała narracja, doskonały projekt i doskonałe udźwiękowienie. 

Podobnie, zdobywając główną nagrodę na GDC, Inscryption znajduje się wśród takich gigantów branży jak The Last of Us, God of War i Breath of the Wild. 

W tej grze karcianej przyjdzie nam się zmierzyć się z istotą, która opowiada nam własną historię. Nie jest ona jednak zbyt przyjemna, gdyż jest to horror. Każda z kart w talii posiada koszt, poziom ataku oraz poziom zdrowia. Pojedynki kończą się, gdy uda nam się przechylić szalę na naszą korzyść.  A można tego dokonać poprzez przyjęcie lub zadanie bezpośrednich obrażeń z karty. 

Jedną z mocnych stron gry jest fabuła oraz gęsta atmosfera tworząca klimat. Inscryption rozgrywa się w tajemniczej chacie z istotą, o której nie wiemy, kim lub czym jest. Do tego otrzymujemy krwistą historię, która tworzy klimat grozy przy jednoczesnym suspensie i chęci dowiedzenia się tego, co będzie dalej. 

Inscryption jest możliwe do zakupienia w Nintendo eShop za 80 zł. 

Czy Inscryption znajdzie się w waszej biblioteczce gier na Nintendo Switch? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz