dziecko nintendo switch

Właściciel zdjęcia: Kelly Sikkema / Unsplash

Gry dla dzieci na Nintendo Switch

Bezpieczne wprowadzenie dziecka w świat gier na Nintendo Switch! Poniżej przedstawiamy dziesięć pozycji, które mają proste zasady, a przy okazji wyglądają jak wyciągnięte z bajki. Wraz z opisem dodajemy rekomendowany wiek, aczkolwiek nie można tego traktować jako sztywne granice. Często zdarza się, że dzieci dużo wcześniej są w stanie poradzić sobie z nieco trudniejszymi grami.


SUPER MARIO PARTY 


Wspaniała gra rodzinna i koleżeńska. Posiada różne tryby. Pierwszym z nich jest wspólny spływ kajakowy, w którym wiosłujemy joy-conami. Aby dopłynąć do mety, musimy zdobywać dodatkowy czas za pomocą dobrze rozegranych mini gier. Ta część polega na współpracy i niesamowicie angażuje wszystkich czterech zawodników. Innym segmentem Mario Party jest gra planszowa. Czterech zawodników musi zdobyć jak najwięcej punktów i gwiazdek podczas dziesięciu tur rozgrywki. W kolejnej części znajdziemy mini gry, w których rywalizujemy między sobą wszyscy przeciwko wszystkim, dwóch na dwóch graczy lub 3 na 1. Kto wygra, staje na pierwszym miejscu podium.

Rekomendowany wiek: Dowolny

 

SUPER MARIO MAKER 2 


Gra platformowa, której główną cechą jest samodzielne tworzenie poziomów. Projektować możemy wiele plansz z różnych edycji Mario. Fascynujące jest to, że da się cofnąć do ubiegłego wieku i zagrać we własny poziom Super Mario Bros. Właśnie dlatego warto ją kupić, ponieważ łączy ze sobą wiele klasycznych wersji Mario. Oprócz tego da się również korzystać z pomysłów innych użytkowników w wersji online. W Super Mario Maker 2 znajdziemy gotową kampanię dla jednego gracza, znaną jako Story Mode. Zadaniem Mario jest odbudowanie zamku księżniczki poprzez przejście ponad stu poziomów stworzonych przez zespół Nintendo.

Rekomendowany wiek: DowolnyCTR Crash Team Racing Nitro Fueled 


Gra dedykowana dzieciom, w którą chętnie grają starsi. Zawiera wiele plansz z torami, po których ścigamy się z pozostałym dziewięcioma zawodnikami. Różne poziomy trudności gry sprawiają, że nadaje się ona dla dzieci i dorosłych. Trzeba jednak przyznać, że Joy-Cony Nintendo Switch są bardziej dostosowane pod małe paluszki. Podczas wyścigu w skrzynkach zbieramy bonusy np. dodatkową prędkość, tarcze, pociski oraz pułapki. Dzięki temu rywalizacja  jest jeszcze ciekawsza.

Rekomendowany wiek: Dowolny

 

MARIOKART DELUXE 8 


Wyścigi, które są nieco łatwiejszą wersją od tych wymienionych wyżej. Wprowadzono tutaj większe tory, tak aby pomieściły one dwunastu zawodników. Dodatkowo gra naciąga zasady grawitacji panujące w świecie rzeczywistym – możemy jeździć po sufitach, ścianach, ale także szybować. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się ona w całości o tematykę Mario, tak dobrze nam znaną ze świata Nintendo. Znajdziemy tu wszystkie postacie tego uniwersum takie jak – Luigi, Mario, Peach, Bowser, Bowser Junior, ale także Goomby i duchy. Każdą z nich możemy wybrać, kierując swoim pojazdem i nie ograniczając się do naszego głównego bohatera.

Rekomendowany wiek: Dowolny

 

SUPER MARIO ODYSSEY 


Jest to trójwymiarowa platformówka, w której Mario musi uratować księżniczkę Peach z ramion Bowsera – głównego czarnego charakteru serii. Nasz bohater do pokonania wrogów używa czapki Cappy’ego, ze świata kapeluszy. Cappy daje nam wyjątkową umiejętność wcielania się w przeciwników i używania ich umiejętności. Przydaje się ona również przy wyższych skokach – tworzy dodatkową platformę. W grze pojawiają się różne lokacje, od oświetlonych miast po arktyczne lodowce, pustynie i bagna. W każdym królestwie jest pełno zagadek do odkrycia i księżyców do zebrania.

Rekomendowany wiek: 7+


SUPER MARIO 3D WORLD 


Kolejna trójwymiarowa, platformowa gra dla dzieci i dorosłych z serii Mario. Poruszając się naszym bohaterem po wszystkich światach, możemy dostrzec, jak dobrze jest ona wykonana – dopracowana wizualnie i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Poziomy podzielone są na krótkie odcinki połączone rurami oraz armatami i zawsze kończą się znanym nam masztem. Naszą misją jest ocalenie księżniczki Sprixie z rąk Bowsera. Jakie są nasze supermoce w tej rozgrywce? Znajdziemy tu Super Bell, dzięki któremu stajemy się kotem wspinającym się po ścianach lub na przykład Double Cherry, który nas sklonuje. Dodatkowo Super Mario 3D World posiada ulepszenia takie jak zwiększenie prędkości podczas biegu. Ta gra świetnie się sprawdza również w trybie dla dwóch (lub więcej) graczy, więc możemy przeżywać przygodę wraz z dzieckiem. 

Rekomendowany wiek: 7+Bonus: SUPER MARIO BOWSER’S FURY 


Dlaczego bonus? Otóż Bowser's Fury jest dodatkową zawrartością do Super Mario 3D World. Aczkolwiek gra jest na tyle unikalna, że zasługuje na własną pozycję. Nie ma tu wyraźnego podziału na plansze. Jest jeden większy świat, w którym Bowsera pomaga nam pokonać Bowser Junior. Tym ostatnim bohaterem może być drugi gracz lub komputer. Naszym zadaniem jest zapalenie wszystkich latarni morskich. Aby to uczynić, trzeba najpierw odnaleźć słoneczka pochowane w wielu miejscach. Różne kostiumy Mario dają dodatkowe umiejętności. 

Rekomendowany wiek: 7+
 

Pokémon: Let’s Go, Pikachu! 


Tej serii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Fabuła nie odbiega tutaj od reszty odsłon serii, jest taka sama jak w poprzednich wersjach – łapiemy dziwne zwierzątka pokeballem. Wchodzimy w buty młodego trenera, który wraz z Pikachu rusza w świat, w celu znalezienia pokemonów. Uwaga! Do gry można dokupić ciekawy gadżet –  Poke Ball Plus. Pełni rolę dodatkowego kontrolera – da się go użyć do walki, wejść do menu oraz zwyczajnie się nim poruszać. Natomiast aby złapać pokemona, wystarczy wykonać nim ruch rzutu.
 
Rekomendowany wiek: 7+

 

Minecraft: Dungeons 


Jedyna taka gra, gdzie przy rozgrywce online łączą się gracze ze wszystkich platrofm - PC, Xbox One, PS4 oraz Nintendo. Tryb współpracy pozwala na zabawę maksymalnie czterech osób na raz. Łączymy się z nimi przez internet lub lokalnie. Gra różni się mechaniką od oryginalnego Minecrafta. Nie ma w niej możliwości budowania. Jest to przygodówka z elementami RPG, a naszym zadaniem, jest pokonanie Arcyzłosadnika, ratując przy tym mieszkańców wioski. 

Rekomendowany wiek: 7+

 

Rayman Legends 

 
Rayman i Malusińscy pałętają się po zaczarowanym lesie, w którym odnajdują namiot pełen dziwnych obrazów. Po przyglądaniu się im z bliska zostają wciągnięci do mitycznego świata. Rozpoczynają w ten sposób nową przygodę. Bohaterowie muszą uciekać przed spadającymi budynkami, unosić się w powietrzu, rzucać magicznymi pięściami oraz walczyć z potężnymi bossami. Naszą misją będzie przejście każdej legendarnej krainy i odnalezienie wszystkich uwięzionych Malusińskich. Gra jest fantastyczna dla dzieci dzięki swojej prostocie i intuicyjności. Kolorowa i muzycznie dopracowana.  Świetnie sprawdza się jako gra dla dwóch osób, ma również specjalny tryb 'dotykowy'.

Rekomendowany wiek: 7+


Awatar

Paulina GoppoldKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz